Çinliler garson döverek stres atıyor

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Çin'de para kazanma hırsı insanları ilginç yollara başvurmaya itiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ülkede İngilizce olarak günlük yayınlanan Çin Günlüğü gazetesinin haberine göre, müşteriler ücret karşılığında bar çalışanlarına vurabiliyor, gözlüklerini kırabiliyor yada stresini garsonlara bağırarak atabiliyor. Bu barda müşterilerin sahip oldukları haklar arasında garsonların kıyafet tarzlarını seçme, hatta kadın kıyafeti giymelerini isteme de var. Burada garsonlara dayak atmak çok da pahalı değil. Müşterilerin, öfkelerini boşaltmak için, isteklerine göre, 50 ila 300 Yüen (yaklaşık 9 ila 55 YTL) ödemeleri yeterli.

Gazetenin haberinde, bar işletmesinin bu iş için 20 ila 30 yaşlarında çok sağlam fiziğe sahip 20 garsonu istihdam ettiği belirtildi. Bu garsonlar müşterilerin saldırılarına hazırlıklı olmak için özel eğitim alıyor ve çalışırken vücutlarını koruyan özel koruyucular giyiyor.

Para kazanmak için enteresan yolların denendiği Çin'deki yerel basında geçtiğimiz aylarda çıkan bir haberde ise genç bir erkeğin, cinsel ilişki dışında kendisini günlük çok cüzi bir ücrete kiraladığı belirtilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious