Cinnet geçiren hasta doktorunu vurdu

Cinnet geçiren hasta doktorunu vurdu.7028
  • Giriş : 15.01.2008 / 20:19:00

Hastanede tedavi gören hasta, doktorunu vurduktan sonra intihara teşebbüs etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Giresun'da bir hastanede yatarak tedavi gören hasta, doktorunu başından ve göğsünden tabancayla vurduktan sonra intihara teşebbüs etti. Ağır yaralanan doktor ve hastanın durumunun kritik olduğu bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Giresun Göğüs Hastalıkları Hastanesinde bir haftadır astım bronşit tedavisi gören Murat Y. (44), henüz belirlenemeyen bir nedenle hastane koridorunun merdivenlerinde, göğüs hastalıkları uzmanı Dr. Ali Menekşe'yi (51), başına ve göğsüne tabancayla ateş ederek yaraladı. Murat Y, daha sonra tabancayla başına bir el ateş etti. Ağır yaralanan Dr. Menekşe ve Murat Y, Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Dr. Ali Menekşe'nin, Murat Y'nin tedavisiyle ilgilenen doktor olduğu öğrenildi.

Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Tuncer Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, her iki hastanın da yoğun bakımda olduğunu, mermilerin beyinlerinde tahribat yaptığını belirterek, ''Hastalara bu nedenle müdahale edemiyoruz. Her iki hasta için durum oldukça kritik'' dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious