Cinnet getiren baba, evlatlarına kıydı

Cinnet getiren baba, evlatlarına kıydı.12872
  • Giriş : 04.04.2008 / 12:04:00
  • Güncelleme : 04.04.2008 / 12:06:36

5 yaşındaki kızını öldürdü, 3 yaşındaki kızını yaraladı ve intihar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

DİYARBAKIR'da işsiz kalınca bunulama giren 36 yaşındaki Cengiz Kartop, iki küçün kızının başına ateş ettikten sonra bir kurşun da kendi kafasına sıktı. Cinnet geçiren Cengiz Kartop ile 5 yaşındaki kızı Narin olay yerinde can verirken, 3 yaşındaki kızı Lorin hastanede yaşam savaşı veriyor.

İstanbul'da cep telefonu bayiliği yapan Cengiz Kartop, işleri bozulunca 6 ay önce eşi ve 2 kızıyla birlikte memleketi Diyarbakır'a döndü. Diyarbakır'ın Bağlar Beldesi Körhat Mahallesi'ndeki Evin Yapı Kooparitifi'nde kiraladığı 5'nci kattaki daireye taşınan Cengiz Kartop, işsizlik yüzünden eşi 26 yaşındaki Zozan Kartop ile zaman zaman sorun yaşamaya tartışıp kavga etmeye başladı.

İşsizlik nedeniyle bunalıma girdiği belirtilen Kartop, bir süre önce eşi Zozan Kartop'u Batman'da akrabalarının yanına gönderdikten sonra kızları Narin ve Lorin'le birlikte evde yalnız kadı. Dün akşam kızları ile biraz dolaştıktan sonra saat 20.30 sıralarında eve dönen Cengiz Kartop, yakınlarını arayıp haklarını helal etmelerini istedi, vedalaştı. Ruhsatsız tabancasıyla önce kızlarının başına birer el ateş eden Kartop, ardından namluyu şakağına dayayıp tetiği çekti.

Cengiz Kartop'un konuşmalarından bir şey yapacağını anlayan yakınları hemen eve gelip kapıyı çaldı. Kapının açılmamayınca yakınları polise haber verdi. Kapıyı çilingire açtırıp içeri giren polisler, kapının hemen arkasında Cengiz Kartop ile kızı Narin'in cansız bedenleriyle karşılaştı. Az ilerde de babasının kurşunlarına hedef olan minik Lorin, ağır yaralı bulundu. Minik Lorin, hemen Dicle Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakıma alındı.

Eşi ile çocuklarından birinin öldüğünü ve diğerinin yaralandığını Batman'da öğrenerek Diyarbakır'a gelen Zozan Kartop, evinin önünde sinir krizleri geçirdi. Yakınlarının güçlükle sakinleştirmeye çalıştığı Zozan Kartop daha sonra sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

Apartman sakinleri, Cengiz Kartop'unun 5 ay önce taşındıklarını belirterek, kendi halinde sakin biri olduğunu çocuklarını çok sevdiğini böyle bir şeyi yaptığına inanamadıklarını, olay günü bahçede iki kızını sürekli öptüğünü söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious