"Cinsellik konusunda toplumun eğitilmesi şart"

  • Giriş : 29.04.2008 / 10:48:00

İpek Tuzcuoğlu, "Türk toplumunun cinsel anlamda yetişmesi, eğitilmesi gerekiyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

"O.... Çocukları" filminde bir hayat kadınını canlandıran İpek Tuzcuoğlu, "Geneleve giden erkeklerin profiline baktığınız zaman büyük şehirdeki erkeklerin bu tür şeylere ihtiyaç olarak bakmadıklarını görürsünüz. Onlar fantezi olarak değerlendiriyorlar bunu. Türk toplumunun cinsel anlamda yetişmesi, eğitilmesi gerekiyor. Hepimiz cinsel baskıyla büyüyoruz" dedi.

Toplumun eğitilmesi şart

Türk erkeği deyince hep büyük şehirdeki insanlardan bahsediyoruz. Halbuki Anadolu’daki erkeğimiz de var... Geneleve giden erkeklerin profiline baktığınız zaman büyük şehirdeki erkeklerin bu tür şeylere ihtiyaç olarak bakmadıklarını görürsünüz. Onlar fantezi olarak değerlendiriyor bunu. Türk toplumunun cinsel anlamda yetişmesi, eğitilmesi gerekiyor. Hepimiz cinsel baskıyla büyüyoruz.

Aman dikkat aşk çarpar

Aşk insanı çarpar. Hele de bahar ayı geliyor, aman dikkat çarpılmayın! Kapıya, pencereye hakim olun, cereyanda kalmayın! Ben aşka inanan bir kadınım. Ama her türlü aşktan yanayım. Doğaya duyduğunuz aşk, sanata duyduğunuz aşk, sinema aşkı, insanlara duyduğunuz aşk... Aşkla yaşayın.

Ne zaman inandığım, güvendiğim bir ilişkim olsa, o dönemlerde nedense iş hayatımı ikinci plana atardım. Doğru mu? Tabi ki değil. Ama o dönem için bunlara ihtiyacım varmış. Şimdi neye ihtiyacım olduğunu, iş hayatında ve duygusal hayatında el ele ilerlenebileceğini öğrendim. 36 yaşında, "Hem kariyer yaparım hem de çocuk" cümlesine sahip çıkabiliyorum.

Yaşasın Türk filmleri

Türk filmlerini destekliyorum. Gazetelerde artık sürekli Türk filmleri afişleri ya da Türk filmlerinin reklamlarını görüyorum. O kadar hoşuma gidiyor ki bu durum... Bu beni çok umutlandırıyor. Birtakım insanlar gibi umutsuz değilim Türk sineması adına. Her zaman yenilikten ve aydınlıktan yanayım. Yaşasın Türk filmleri! İstiyorum ki sinemada hep bizim filmlerimize gidelim. Bu da ciddi bir destektir. Warner Bros. kazanacağına benim ülkemdeki yapımcı kazansın. Biraz milliyetçiyim bu konuda

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious