Çıplak gösteren tarayıcılar reddedildi

Çıplak gösteren tarayıcılar reddedildi.25899
  • Giriş : 24.10.2008 / 17:42:00

Alman hükümeti, AB Komisyonu tarafından hava alanlarına insanları çıplak gösteren "vücut tarayıcıları" konulması önerisini reddetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Almanya İçişleri Bakanlığının sözcüsü Gabriele Hermani, bugün başkent Berlin'de yaptığı açıklamada, "Size açıklıkla söyleyebilirim. Böyle bir saçmalığı yapmayacağız" ifadesini kullandı.

Avrupa Parlamentosu Sosyal Demokrat Parti (SPD) Grubu Başkanı Martin Scholz da, vücut tarayıcılarının güvenliğe katkı sağlamayacağını savunarak, bu yöntemin abartılı ve gereksiz olduğunu ifade etti.

Hristiyan Demokrat Birlik Partili (CDU) meclis üyesi Wolfgang Bosbach da, teknik açıdan yapılabilecek her şeyin yapılmak zorunda olmadığını belirtirken, Hristiyan Sosyal Birlik Partisinin (CSU) meclis grubu genel sekreteri Hartmut Koschyk de, bu uygulamanın insanların kişisel haklarının en ağır şekilde ihlali anlamına geldiğini söyledi.

Alman Katolik Kiliseleri Başkanı Robert Zollitsch, yeni tekniğin insan onurunu zedeleyici bir uygulama olduğunu ifade ederken, Almanya Polis Sendikasının Başkanı Konrad Freiberg de güvenliğin yeni aletlerle sağlanabileceğini söylemenin bir aldatmaca olacağını, bunun yerine güvenlik konusunda daha fazla yatırım yapılabileceğini belirtti.

 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*