Cirit kazası: 1 binici yaralı, 1 at ölü

Cirit kazası: 1 binici yaralı, 1 at ölü.18581
  • Giriş : 13.06.2009 / 20:42:00

Nevşehir'in Merkeze bağlı Göreme beldesinde düzenlenen cirit müsabakasında iki atın çarpışması sonucu bir binici yaralanırken, bir at öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çarpışan diğer at ve binicisi ise olaydan yara almadan kurtuldu.

Ata sporu 'Cirit'in yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen müsabakalarda talihsiz bir olay yaşandı. Erzurum Ovacık Atlı Cirit Kulübü'nden Dursun Yazıcı atı ile hamle yaparken, Haydarhan Atlı Cirit Kulübü sporcusu Kurban Koçak'ın bindiği at ile çarpıştı. Çarpışma sonrasında Haydarhan Atlı Cirit Kulübü sporcusu Kurban Koçak ve atı olaydan yara almadan kurtulurken, Dursun Yazıcı yaralandı. Atı ise çarpışmanın etkisi ile beyin kanaması geçirdi. Olay yerine gelen veterinerin yaptığı muayene sonrasında atın uyutulmasına karar verildi. Yaşanan üzücü kaza sonrası ilk günkü müsabaka iptal edildi.

Öte yandan organizasyon sırasında alanda veteriner ve ambulans bulunmaması tepki topladı. Attan düşen Dursun Yazıcı acılar içerisinde dakikalarca ambulansın gelmesini bekledi. Aynı şekilde ağır yaralanan atta veteriner gelene kadar acı içerisinde kıvrandı. Müsabakalara yarın devam edileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*