Çirkin pankartı açan delikanlı konuştu

Çirkin pankartı açan delikanlı konuştu.13268
  • Giriş : 10.07.2009 / 09:26:00

'Gülerek yaktın, donarak öldün' pankartını açan genç BBP'lileri ve Yazıcıoğlu'na muhabbet duyan herkesi üzdü ve kızdırdı Peki kimdi, o çirkin pankartı niçin açmıştı? Kendisi cevapladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

"O “çirkin” pankartı açan delikanlıyla buluştum!.. Evet, öyle yaptım... Çünkü ben; Salt bir tavrı göz önünde bulundurarak insanları “mahkûm” etmekten yana değilim" diyer Vakit Yazarı Serdar Arseven, "Bir genç, hatta çocuk; niçin, ülkeyi ve kendisini “tehlikeye” düşürecek “Provokatif” hareketlerde bulunsun?... Bir delikanlı; “Gülerek yaktın, donarak öldün” gibi bir “şeytani zek┠üretimini nasıl gerçekleştirsin?.. Niçin gerçekleştirsin?... Sivas olaylarının meydana geldiği dönemde, altında bezle dolaşan bu delikanlının, böylesi işlerle ne gibi bir ilgisi olabilir ki?.." sorularına cevap bulmak için o genci bulduğunu ve konuştuğunu bugünkü köşe yazısına yansıttı.

ARKADAŞLARI GÖRÜŞMESİNİ İSTEMEMİŞ

Oraya gittiğinde genci yerinde bulmayan Serdar Arseven ona telefonla ulaşarak, yüz yüze görüşmek istediğimi söyledi. "Genç ona “Abi, haklısın da arkadaşlarım konuşmama karşı çıkıyor” cevabını verdi.

“Tamam, sen bilirsin. Konuşmak istersen ben buradayım” karşılığını veren yazara genç bir süre sonra buluşmaya karar veriyor. Pankartı açan delikanlı, öğrenciymiş... Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi birinci sınıfa kaydolmuş, imtihanlara girmediğinden bir seneyi kaybetmiş... Okula devam etmeyi düşünüyor. Önümüzdeki yıl, üniversite imtihanına girip daha iyi bir bölüme girmek de hedefleri arasında.

Arseven'in köşesinde aktardıklarına göre, babası, annesi; ideolojiyle vesaire alâkalı olmayan, günlük hayat telâşı içinde, çok çocuklu bir ailenin “çarkını döndürmeye” çalışan düzgün insanlar...

Peki bu genç o rezil bir pankartı niçin açtı? Kendisi mi açmak istedi yoksa birileri mi zorladı?.. Ne oldu, ne bitti?.. Delikanlının etrafında Birleşik Gençlik Hareketi adlı bir grup var.

O PANKARTI AÇTIĞINA ŞİMDİ PİŞMAN

H.U.'nun işte böyle bir ortamda yanıtlıyor Serdar Arseven'in sorularını ve özetle şunları söylüyor:

1- Sivas olaylarına ilişkin eylemde, Birleşik Gençlik Hareketi tarafından hazırlanmış birçok pankart vardı. Ben onlardan birini aldım ve kaldırdım. İçinde yazanı dikkate almadım.
2- Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatına sevinmek, hele böyle bir harekette bulunmak bana yakışmaz. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.
3- Ben, namazlı bir ailenin çocuğuyum. Namazlıların insan yakabileceğine inanmıyorum. Namazlıdan zarar gelmez. Sivas'taki bir Ergenekon tezgâhıdır. Aydınları, Müslümanlar değil, Ergenekoncular yakmıştır.
4- O pankartın savunulacak tarafı yok. Böyle bir olayla gündeme geldiğim için üzgünüm.
5- Bizi provokasyonlarla birbirimize düşürmek istiyorlar. Ben, böyle bir olay içinde olmak istemezdim.

"Onu, “anlık”, pankart olayından dolayı mahkûm etmektense, birilerinin kucağına itmektense, şefkatle yaklaşalım... Ve yanımıza alalım... Oyunu bozalım!..Rahmetli Yazıcıoğlu, eminim ki böylesini arzu eder..." sözleriyle noktalıyor serdar Arseven yazısını.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*