Çizgilerle Filistin sergisi Taksim'de

Çizgilerle Filistin sergisi Taksim'de.16909
  • Giriş : 05.02.2009 / 08:12:00

Son zamanlarda Filistin’de yaşananları gösteren karikatürler, İsrail ve Arap ülkelerinin izlediği politikaları da mizah diliyle eleştiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dünyaca ünlü karikatürist Carlos Latuff (Brezilya) ve Yeni Asya gazetesinin takdir toplayan karikatüristi İbrahim Özdabak'ın Filistin konulu karikatürleri, İnsan ve Medeniyet Hareketinin katkılarıyla 02 _06 Şubat tarihleri arasında İstanbul Taksim Metrosu Sergi Salonunda sergileniyor.

Sergiyi düzenleyen İnsan ve Medeniyet Hareketi adına Yusuf Öcalan, “İletişim çağında karikatürlerin mesaj vermede önemli bir unsur olduğunu biliyoruz. Filistin'de yaşananları dünyanın uzak bir yerinden, bir karikatüristin çizgileriyle İstanbulluları buluşturmak istedik. Anladık ki, Carlos Latuff, İbrahim Özdabak çizgileri ile bizim hislerimiz aynı. İsrail'in işlediği cinayetleri, ABD-İsrail ilişkilerini ve Arap ülkelerinin liderlerinin tavırlarını, bu çizgiler açıklıyor. İstanbul halkını bu sergimize davet ediyoruz” dedi.

“Çizgilerle Filistin” sergisi, 7 Şubat 2009 Cumartesi saat 19:00'da yapılacak olan “Filistin ile Dayanışma“ programıyla devam edecek.

(www.imh.org.tr)

Tel: 0 (212) 501 31 71

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*