Cizre baskınının gizli kahramanı

Cizre baskınının gizli kahramanı.12970
  • Giriş : 26.12.2008 / 08:54:00
  • Güncelleme : 26.12.2008 / 08:54:36

Askeri aracın şoförü olan er, yaptığı hamleyle can kaybının artmasını önledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde dün akşam PKK'lı teröristlerin 3 askeri şehit edip 9 askeri yaraladığı saldırıda, askeri aracın şoförü er Recep Tan'ın kahramanlığı sayesinde, kendisiyle birlikte 14 kişinin şehit edilmesini önlediği ortaya çıktı. Görgü tanıkları, saldırıda açılan ilk ateşle yaralanan er Recep Tan'ın, durmayıp gaza basarak kısa sürede askeri aracı teröristlerin ateş menzilinden çıkardığını ve böylece daha fazla can kaybını önlediğini söyledi.

Cizre'nin en merkezi yeri Nusaybin Caddesi üzerinde teröristlerin dün saat 17.50'de çapraz ateş altına aldığı, nöbetten dönenleri Cizre Hudut Taburu'na götüren, 17 askerin bulunduğu aracın sürücüsü er Recep Tan da kurşunlara hedef olarak yaralandı. Ancak yaralanmasına aldırmayan Manisalı er Recep Tan, arkadaşlarını terörist kurşunlardan kurtarmak için büyük bir gayretle gaza basarak teröristlerin ateş menzilinden uzaklaşmaya çalıştı. Askeri aracı saldırının olduğu noktadan yaklaşık 800 metre kadar uzaklaştırmayı başaran şoför Recep Tan, burada durdu.

UZMAN ÇAVUŞ HASTANEYE GÖTÜRDÜ

Görgü, tanıklarının ifadesine göre, araçtan inen bir uzman çavuş çevrede bulunanlardan hemen ambulans çağırmaları için yardım istedi.

Çevreden yardıma gelenler, "Ambulans gelene kadar çok vakit kaybedersiniz hemen araçla birlikte hastaneye gidin" demesi üzerine uzman çavuş direksiyon başında yaralı durumdaki şoförü yan tarafa alarak saldırıya uğrayan askeri aracı kendisi kullanarak, 700 metre mesafedeki Cizre Devlet Hastanesi'ne kadar götürdü.

Görgü tanıkları, araç şoförünün saldırı sırasında durması halinde bütün kurşunlara hedef olacağını belirterek, "O durmadan devam etti. bir süre gittikten sonra durdu. Eğer olay yerinde kalsaydı şehit sayısı artabilirdi" dedi.

ŞIRNAK ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNDEN KINAMA

Şırnak Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Güngör, Cizre'de 3 askerin şehit olduğu 9 askerin yaralandığı saldırıyı kınadı. Saldırıyla PKK terör örgütünün gerçek yüzünü bir kez daha gösterdiğini söyleyen Güngör, şöyle konuştu:

"Cizre ilçemizde 3 şehidimizin verilmesi ve yaralanan askerlerimiz bizi derinden üzmüştür. Bu üzüntüyü tabi ki bölge halkı olarak ilk başta en fazla alan bizleriz. Yüreğimiz yanmakta, acımız büyüktür. Biz şehit aileleri olarak bir kez daha terör örgütünü kınıyoruz ve şiddetle lanetliyoruz. Biz bölge halkı olarak terör denince hepimiz şiddetle nefretle kınıyoruz. Bölge halkı terörü istemiyor. Ama terör örgütü halkın içerisinde girerek bu olayları yapınca tabi ki uzaklarda Şırnaklı yaptı akıllarına geliyor. Fakat terör örgütü bu tür yerlerde bu tür faaliyetleri yapınca biz Şırnaklı olarak rahatsız oluyoruz. Biz terörle mücadelemizi sununa kadar devam ettireceğiz. Bir Mehmet gider bin Mehmet gelir. Hepimiz Mehmetiz hepimiz askeriz. Terör bitene kadar biz mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*