Cizre ve Bursa'da kazı: Kemik bulundu

Cizre ve Bursa'da kazı: Kemik bulundu.18397
  • Giriş : 04.06.2009 / 19:20:00
  • Güncelleme : 04.06.2009 / 18:31:45

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, belediyenin depo yapmak için başlattığı kazı çalışmasında kemik parçası bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


CİZRE'DE BELEDİYE EKİPLERİNİN KAZI ÇALIŞMASINDA KEMİK VE BEZ PARÇASI BULUNDU

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, belediyenin depo yapmak için başlattığı kazı çalışmasında kemik ve bez parçası bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Cizre Belediyesi ekiplerince Yased Mahallesi'ndeki bir alanda su deposu yapmak amacıyla gerçekleştirilen kazı çalışmasında, insana ait olduğu öne sürülen kemik ile bez parçası buldu.

Durumun polise bildirilmesi üzerine olay yerine gelen Cizre Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

BURSA'DA TELEFERİK İSTASYONUNUN ÖN DUVARININ ALTINDA YAPILAN KAZIDA 20 PARÇA KEMİK BULUNDU

Bursa'daki teleferik istasyonunun ön duvarının altında 20 parça kemik bulundu. Kemikler, incelenmek üzere Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Alınan bilgiye göre, Piremir Mahallesi'ndeki teleferik istasyonu önünde, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin çevre düzenleme işini yürüten taşeron firmada görevli iş makinesi operatörü Resul Güler, kazı sırasında bir kemik parçası buldu.

Güler'in ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, istasyonun önündeki beton duvarın 10 santimetre altından çıkan kemikle ilgili çalışma başlattı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, çevre güvenliği alındıktan sonra yaklaşık 3 metrekarelik alanda yapılan kazıda, 19 parça daha kemik bulundu. Kemikler, bir insana ait olup olmadığının tespiti için Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Piremir Mahallesi Muhtarı Faruk Ülker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede herhangi bir mezarlık bulunmadığını, kendilerinin de olayın sonucunu merak ettiklerini söyledi.

Ülker, teleferiğin yapıldığı yıllarda bölgede bir kazı çalışması yürütüldüğünü, ancak böyle bir durumla karşılaşıldığını duymadıklarını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*