Cizre'de DTP'lilerle polis arasına gerginlik

Cizre'de DTP'lilerle polis arasına gerginlik.12668
  • Giriş : 28.01.2009 / 20:15:00

Gruptakiler, daha sonra polis kordonunda taziye çadırına kadar yürüdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cizre'de freni patlayan TIR'ın neden olduğu kazada ölenlerin yakınlarına taziye amacıyla kurulan çadırlara toplu olarak gitmek isteyen DTP'li grup ile polis arasında gerginlik yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, Şırnak'ın Cizre ilçe merkezinde seyir halindeyken freni patlayan TIR'ın çarpması sonucu ölen 4 kişi için taziye çadırları kuruldu.

Hayatını kaybedenlerin ailelerini toplu olarak ziyaret etmek isteyen DTP'li bir grup, İdil Caddesi'nde yürürken kaldırımda yürümeleri konusunda polis tarafından uyarılınca grup ile polis arasında gerginlik meydana geldi.

Gruptakiler, daha sonra polis kordonunda taziye çadırına kadar yürüdü.

Taziye çadırında bir konuşma yapan Cizre eski Belediye Başkanı Aydın Budak, 4 kişinin hayatına mal olan Cizre'deki kazanın ilk olmadığını belirterek, ''Hatırladığım kadarıyla son birkaç yılda aynı yerde meydana gelen beşinci Trafik Kazası. Uluslararası bir yol olan ve günde yaklaşık 3 bin ağır tonajlı aracın geçtiği bu uluslararası yolun şehrin tam göbeğinden geçmesi tam bir Türkiye örneğidir. LPG ve motorin yüklü araçlar İstanbul'daki köprülerden geçerken çevreciler hemen tepki gösteriyorlar. Fakat Cizre'de araçlar şehrin göbeğinden geçmesine rağmen hiçbir yetkili olayla ilgili tek kelime bile konuşmuyor'' dedi.

DTP'liler taziye ziyaretinden sonra dağıldı.

Cizre ilçesinde İdil Caddesi üzerinde seyir halinde olan bir TIR freninin patlaması sonucu seyir halindeki ve park edilmiş 6 araç ile yolda yürüyen vatandaşlara çarpmış, olayda 4 kişi ölmüş, 10 kişi de yaralanmıştı. Kazadan sonra vatandaşlar eylem yaparak yolu trafiğe kapatmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*