CKSM'de bir tiyatro klasiği!

CKSM'de bir tiyatro klasiği!.13087
  • Giriş : 26.11.2008 / 17:35:00

Yıldız Kenter'in oynadığı 'Ben Anadolu' oyunun özel gösterimi, Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezi (CKSM)'de yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kültür-sanat camiasının büyük ilgi gösterdiği gala yoğun bir davetli katılımına neden oldu. Sinan Bengier, Ali Sunal, Sami Aksu, Cengiz Semercioğlu, Hande Kazanova, Nilgül, İnci Ertuğrul gibi tanınmış isimler davetliler arasındaydı.

Oyun öncesinde düzenlenen kokteylde kameralara konuşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, "Belediye olarak sadece fiziki hizmet vermekle sınırlı kalmayıp, kültür sanat alanında gerçekleştirecekleri girişimlerle, İstanbul'un kültür ilçesi olmayı hedeflediklerini" vurguladı. Yeniay ayrıca "İstanbul'un en modern tiyatro salonuna sahip olan CKSM'nin sadece bir sanat merkezi değil, içerdiği eğitim kurslarıyla bir yaşam kompleksi olduğunun" altını çizdi.

CKSM Sanat danışmanı Levent Tülek, "Oyunların kapalı gişe izlenmesinden büyük memnunluk duyduklarını ve kış sezonunda tiyatro dünyasının önde gelen isimlerinin Küçükçekmeceli sanatseverlerle buluşacağını" belirtti.

Ünlü oyuncu Ali Sunal ise "Sanat adına çağın modernitesini yakalamış bir çatı altında bulunmak, biz genç tiyatrocular için kamçılayıcı bir etken" derken, CKSM'de sergiledikleri oyunlarının duyulan ilgiden memnuniyetini de dile getirdi.

BAŞKAN YENİAY'DAN YILDIZ KENTER'E İÇTEN TEŞEKKÜR

Oyun sonunda Yıldız Kenter'e 17 yıl sonra yeniden sergilediği oyunda gösterdiği başarıdan dolayı, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti. Yeniay, "Böyle usta bir ismin oyununu izleyebilmek sanat adına eşi bulunmaz bir ayrıcalıktır" derken, kendisini ağırlamaktan onur duyduklarını ifade etti.

Yeniay'ın nazik jestine teşekkür eden Yıldız Kenter ise ilk kez sahneye çıktığı CKSM'de bulunmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*