Clinton, İran'la görüşmeyi planlıyor

Clinton, İran'la görüşmeyi planlıyor.37719
  • Giriş : 19.03.2009 / 09:57:00

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın, Afganistan konusunda bu ay sonunda yapılacak olan uluslararası konferans sırasında, İran ile ayrı bir toplantı yapmayı planlamadığı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Robert Wood, 31 mart'ta yapılacak konferansta İranlılar ile bir toplantının ihtimal dışı olmadığını, ancak Clinton ile İranlı meslektaşı arasında ikili görüşme planlanmadığını açıkladı.

Sözcü Wood, Afganistan'la ilgili konferansın amacının, Afganistan ve Pakistan'daki mevcut durumu çözmeye yönelik uyumlu bir uluslararası politikanın planlanmasına yardımcı olmak olduğunu hatırlattı. Wood, dolayısıyla bu konferansın ABD ile İran'dan ziyade Afganistan ve bölgedeki durum hakkında olduğunu ve bu konuya odaklanılması gerektiğini kaydetti.

ABD Dışişleri Bakanı Clinton bu ay başında Brüksel'de yaptığı açıklamada, Afganistan için 31 martta Lahey'de BM'nin gözetimi altında bir uluslararası konferans düzenlenmesini önermişti.
Konferansa davet edilen İran yönetimi bu konuyu değerlendireceğini, Afganistan'a yardımcı olmak istediklerini belirtmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*