Clinton kendi Bosna açıklamasıyla dalga geçti

Clinton kendi Bosna açıklamasıyla dalga geçti.12032
  • Giriş : 04.04.2008 / 13:18:00

Hillary Clinton, kampanyası sırasında kendisine sorun çıkaran Mart 1996'daki Bosna ziyareti hakkındaki ifadesiyle dalga geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bir televizyon programına geç kalan Clinton, "Burada olmak gerçekten harika. Buraya hiç gelemeyeceğimi sandım, yolda "pusu ateşi" altında kaldım" diyerek, daha sonradan abartıldığı ortaya çıkan Bosna ziyaretiyle ilgili açıklamalarını alaya aldı.

Clinton, Bosna ziyaretiyle ilgili olarak, "Pusu ateşi altında indiğimizi hatırlıyorum. Havaalanında bir tür karşılama töreni yapılacaktı, ancak onun yerine başlarımızı eğip üsse gidecek araçlara doğru koştuk" ifadesini kullanmıştı.

Demokrat Parti içindeki rakibi Barack Obama'nın çevresinin Clinton'un Bosna ziyaretini "kasıtlı" abarttığını öne sürmesinden ve "Clinton'un Bosna ziyareti sırasında riske sokulmadığına" dair o dönemdeki haberlerin ve YouTube'da görüntülerin ortaya çıkmasından sonra, Clinton'un seçim kampanyasını yürüten yetkililer, Senatör'ün "yanlış ifade" kullandığını açıklamak zorunda kalmıştı.

Bu gezide Clinton'a eşlik eden komedyen Sinbad da, Washington Post'a, "ne bir tehdit, ne de gerçek bir silah ateşini hatırladığını" söylemesinden sonraysa Clinton, "yanlış konuştuğunu" itiraf etmiş ve çok ülke ziyaret ettiğini hatırlatarak, olayları karıştırmış olabileceğini ima etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious