Clinton konuşarak servet yaptı

  • Giriş : 23.02.2007 / 00:00:00

Beyaz Saray'dan ayrıldığında borç içinde olan eski ABD Başkanı Bill Clinton son 6 yılda yaptığı konuşmaların sayesinde 40 milyon dolara yakın bir kazanç sağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beyaz Saray'dan ayrıldığı zaman borç içinde olan eski ABD Başkanı Bill Clinton'un son 6 yılda yaptığı konuşmaların sayesinde 40 milyon dolara yakın bir kazanç sağladığı bildirildi.

Washington Post gazetesi, Başkan seçildiğinde "mütevazi" bir serveti olan ve görevi sona erdiğinde borç içinde olan Clinton için özellikle 2006 yılının karlı bir yıl olduğunu, 8-9 milyon dolar kazandığını kaydetti.

2006 yılında 352 konuşma yapan Clinton'un bu konuşmalardan ancak yüzde 20'sinin kendisine bir gelir sağladığına, geri kalan kısmının bedava yada William J. Clinton Vakfı'na bağışların karşılığında yapıldığına dikkat çekti.

Eşi senatör Hillary Clinton'un verdiği beyannameye göre, Clinton'un 2001-2005 dönemindeki konuşmalardan toplam 31 milyon dolar kazandığını kaydeden gazete, Clinton'un Beyaz Saray'dan ayrıldığında ise 12 milyon dolarlık bir borcu olduğunu yazdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious