Clinton para sıkıntısı çekiyor

Clinton para sıkıntısı çekiyor.11957
  • Giriş : 22.05.2008 / 18:20:00

Amerika'da Başkanlık adaylığı kesişen bir aday ve adaylık yarışını devam ettiren iki aday, aylık finans durumları raporunu Federal Seçim Komisyonu'na verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Buna göre Demokrat Parti'de adaylık yarışını sürdüren Barack Obama ve Cumhuriyetçi Parti'de adaylığı kesişen John McCain'in kampanyalarında fazla para bulunurken, diğer Demokrat aday adayı Hillary Clinton'ın borçlu olduğu ortaya çıktı.

Barack Obama geçen ay 31 milyon dolar bağış toplarken, Hillary Clinton 21 milyon dolar bağış toplayabildi. John McCain ise, bugüne kadar en yüksek aylık bağış gelirine sahip olarak 18 milyon dolar topladı. Kampanyasına başladığı günden beri 1,5 milyon farklı kişiden bağış toplamayı başaran Barack Obama'nın toplam bağış geliri de 265 milyon dolara ulaştı.

Kampanyasının kasasında 8 milyon doları bulunan Hillary Clinton'ın 10 milyon doları kendi kişisel hesabına olmak üzere 19,5 milyon dolar borcu bulunuyor. Clinton'ın kampanya yöneticisi Terry McCauliffe, mevcut tablonun artık önemli olmadığını kalan üç seçim için kampanya yapacak maddi güçleri olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious