Clinton ve Obama birbirine girdi

Clinton ve Obama birbirine girdi.16653
  • Giriş : 22.01.2008 / 14:14:00
  • Güncelleme : 22.01.2008 / 14:22:41

ABD'de başkanlık yarışı hızlanırken, Demokrat Parti'nin önde giden iki adayı Hillary Clinton ile Barack Obama arasındaki gerginlik sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Senatör Obama, ABC televizyonuna verdiği demeçte, Senatör Hillary Clinton'ın eşi eski başkan Bill Clinton'ı yalancılıkla suçladı.

Siyahi Senatör Obama, "Hepimizin saygı duyduğunu düşündüğüm eski başkan, eşi için yürüttüğü kampanyayı öyle bir boyuta getirdi ki, söyledikleri gerçekler tarafından desteklenmiyor" dedi.

Ardından Obama ve Hillary Clinton, Demokrat Parti'nin cumartesi günü Güney Carolina eyaletinde yapacağı önemli ön seçim öncesi düzenlenen ve televizyondan da yayınlanan tartışmada birbirlerine "kirli siyasete bulaştıkları" suçlamasını yöneltti.

Obama, Hillary Clinton'ın bir dönem işçilerine çok kötü davranmakla suçlanan Walmart şirketinin avukatlığını yürüttüğünü söyledi.

Clinton da, Obama'nın, Chicago'da birçok yolsuzluğa karışan bir büyük emlakçıyı avukat olarak temsil ettiğini anlattı.

Clinton bir adım önde

Clinton ile Obama arasındaki yarışta, bundan önceki ön seçimler gözönüne alındığında Hillary Clinton bir adım önde gidiyor. ABD'de 29 Ocak'ta Florida'da, 5 Şubat'ta da 22 eyalette birden ön seçim yapılacak.

Bu ön seçimlerin ardından Demokrat Parti'yi kasımdaki başkanlık yarışında temsil edecek ismin büyük ölçüde ortaya çıkması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious