Clinton'dan Obama'ya sanal destek

Clinton'dan Obama'ya sanal destek.11957
  • Giriş : 09.06.2008 / 14:33:00

ABD'de Demokrat Parti'nin başkan aday adaylarından Hillary Clinton'ın Barack Obama'yı desteklediğini açıklamasından sonra bir önemli değişiklik de, Clinton'ın resmi sitesi olan 'Hillaryclinton.com' web adresinde meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Clinton, kampanyasının merkezi araçlarından biri haline getirdiği sitesini, hemen her kampanya konuşmasında taraftarlarıyla beraber bir kere anıyordu. Barack Obama'nın 'barackobama.com' adlı resmi web sitesine girenler ise, açılış sayfasında Hillary Clinton'a teşekkür mesajı gönderebilecekleri kutu ile karşılaşıyor. Obama ve Clinton'ın karşılıklı jest ve yardımlaşmalarının önümüzdeki günlerde de sürmesi bekleniyor.

HILLARY CLINTON BAĞIŞ TOPLAMAYA DEVAM EDİYOR

Bu arada Obama'nın kampanyasının, Clinton'ın kampanyasının 30 milyon doları bulan borçlarını ödemesinde yapacağı katkı ile ilgili tarafların görüşmeleri devam ediyor. Clinton kampanyasını resmen bitirmeyip, askıya aldığı için kampanyasına bağış toplamaya devam edebilecek. Askıya alma, şartları değiştirecek bir gelişme yaşandığında adaylığını devam ettirme imkanı da veriyor ancak Hillary Clinton, böyle bir beklentisi ve niyeti olmadığını belli etti. Clinton, ön seçim kampanyası için 212 milyon dolar harcamıştı.

Öte yandan, Cumhuriyetçi Parti Ulusal Komitesi de, Clinton'ın destek açıklamasından hemen sonra, web sitesinde değişikliğe giderek, "Clinton vs Obama" başlıklı bir bölüm koydu. Söz konusu kutuda, Hillary Clinton'ın kampanyası boyunca Obama'ya yönelik eleştirileri yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious