CMYLMZ: Düdüklü tencere de verebiliriz

CMYLMZ: Düdüklü tencere de verebiliriz.14420
  • Giriş : 05.12.2008 / 10:15:00

'Şeytanın Pabucu filminin otomobil promosyonu, yapımcıları ikiye böldü. En ilginç yorum, Cem Yılmaz dan geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

'Şeytanın Pabucu' filminin yapımcıları seyircilere otomobil dağıtacak. Gişe yarışına bugün “A.R.O.G.”la katılan Cem Yılmaz, 'Film veriyoruz biz, ama düdüklü tencere de verebiliriz' diyerek promosyon işini ti'ye aldı

Fatih Ürek ile Aysun Kayacı'nın başrolünü paylaştığı “Şeytanın Pabucu” filmi konusundan çok, filmi izleyenlere otomobil kazanma şansı vermesiyle ilgi çekti. Yapımcılara ve sinemayla uğraşanlara Milliyet Cafe,“Sinemada promosyon olur mu?” diye sordu. Bir kısmı yaratıcı bir fikir olduğunu söyledi. Ama en yaratıcı cevap bugün “A.R.O.G.” filmi ile gişe yarışına girecek olan Cem Yılmaz'dan geldi: “Film izlemek isteyen bize, araba almak isteyen diğerine gitsin. Biz insanların eğilimlerini bilemeyiz. Film veriyoruz biz ama düdüklü tencere de verebiliriz. Ya da zaman makinesi verelim, geriye dönüp bir daha izlesinler.”

Güzel bir fikir

Racİ Şaşmaz (Pana Film - Kurtlar Vadisi filminin yapımcısı)
Güzel bir fikir. Şimdiye kadar kimsenin aklına böyle bir şey gelmemişti, filmin gidişatını etkiler mi bilemiyiz. Film vizyona girdikten sonra belli olur.

Gişeye faydası olur

Şükrü Avşar (Avşar Film - Babam ve Oğlum filminin yapımcısı): Faydası olur tabii ama ne kadar onu bilemeyiz. Bunu film vizyona girdikten sonra hep birlikte göreceğiz.

Promosyondan anlamam

Mustafa Altıoklar (Altıoklar Film - Ağır Roman, İstanbul Kanatlarımın Altında filminin yönetmeni):
İçerikle igili konuşmak isterim. Böyle promosyon işlerinden anlamam.

Yapanı tebrik ederim

Fatİh Aksoy (Medyapım):
Bir gazetenin bile “Bu fikir güzel mi?” diye sorması fikrin güzel olduğunu ortaya koyar. “Faydası olur mu?” diye soruyorsanız, filmin adının duyulmasını kolaylaştırır. 'Bu filme gidelim belki araba kazanırız' diye sinemaya gideceğini düşünmüyorum. Filmin adının duyurulması açısından iyi bir fikir. Her kim yaptıysa tebrik edirim. Ancak bu fikrin ikincisi bu kadar ses getirmez. İkincisi sıradan hale gelir. Her zaman ilk yapılan iyi fikirdir. İnşallah filme katkısı olur.

Araba için film izlenmez

Faruk Aksoy (Aksoy Film-Recep İvedik filminin yapımcısı):
Seyirciler film tercihlerini promosyona göre yapmaz. Herkes kendi beğenisine göre hangi filmi izleyeceğine karar verir. Araba ya da para kazanmak isteyen bir insan Sayısal Loto oynar, Milli Piyango alır. Sonuç itibariyle seyirciyi arabayla filme çekemezsiniz. Seyirci bir filmi, “Ben bu filmden araba kazanacağım, onun için izlemeliyim” demez.

Yaratıcı bir fikir

Sİnan Çetin (Plato Film):Hadi ya ilk defa duyuyorum. Valla yaratıcı, serbest piyasada her fikre açığım.Ama gişeye katkısı olur mu bilemem.

Filmin gişesini etkilemez

Edİz Hun:
Bildiğim kadarıyla promosyonu yapılan ürün çok fazla Türkiye'de bilinmiyor. Bunu firma reklam olarak yapmış olabilir. Bu promosyonun filmin gidişatını veya seyirci sayısını etkileyeceğini düşünmüyorum.

Hiç haberim olmadı

Yılmaz Erdoğan:
Kim veriyor arabayı. Hiç haberim olmadı. Bunun gişeyi etkileyeceğini zannetmiyorum.

Saçma bir şey

Sırrı Süreyya Önder:
Yok canım öyle saçma şey olur mu? Ben bir araba fiyatına film yapıyorum.

Değişik bir promosyon

Ömer Faruk Sorak:
Değişik bir promosyon yöntemi. Bakalım görelim ona göre yorum yaparız. Şeytana pabucunu ters giydirmiş arkadaş helal olsun.

İnşallah bize çıkar

Özge Özberk:
Biz de gidip izleyelim . İnşallah bize çıkar. Bence bu gişeyi etkilemez. Seyircinin filme tepkisi promosyonla olmaz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*