CNN düşmanlığa devam ediyor

CNN düşmanlığa devam ediyor.10594
  • Giriş : 10.11.2008 / 09:26:00

Dünyaca ünlü CNN kanalı Türkiye düşmanlığı yapmaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ABD'nin 'sözde' haber kanalı CNN, Türk düşmanlığında sınır tanımıyor. Aktütün saldırısının hemen akabinde muhabiri kanlı terör örgütünün kamplarında halay çeken CNN, şimde de sözde Ermeni soykırımını diline doladı. Kanalın 9 Aralık'ta yayınlanacak belgeselinde sözde soykırıma övgüler düzülüyor. Belgeseli ünlü televizyoncu Christian Amanpour'un sunacak.

CNN'den sözde yayın!

Muhabiri Kandil Dağı'nda PKK'lı teröristlerle halay çeken CNN International, bir skandala daha imza attı... Kanal, 9 Aralık'ta yayınlayacağı belgeselde sözde Ermeni soykırımını da işleyecek.

Türkiye Aktütün şehitlerine ağlarken terör örgütü PKK'nın Kandil Dağı'ndaki kamplarına giren ve teröristlerden "Savaşçılar" diye bahseden CNN International, bir skandala daha imza atıyor. Türkiye'nin tam bir asırdır aksini kanıtlamak için mücadele ettiği sözde Ermeni soykırımı ile ilgili asılsız iddiaların, CNN ekranlarından yayınlanacağı öğrenildi. Amerikan CNN televizyonunun, Birleşmiş Milletler Soykırım Sözleşmesi'nin 60. yıldönümü dolayısıyla 9 Aralık'ta yayınlayacağı belgeselde, 20. yüzyılda "tekrarlanan soykırım kabusu" konusunu işleyeceği belirtildi. Dünyaca ünlü televizyoncu Christiane Amanpour'un sunacağı söz konusu belgeselde, Ermeniler'in maruz kaldığı sözde "etnik katliamlar"a da yer verileceği ifade edildi.

'Kahramanların mücadelesi!'

Multichannels.com sitesinde yayınlanan ve Ermeni medyasınca yansıtılan "Scream bloody murder", "Kanlı cinayetlere karşı yüksek sesle haykır" başlıklı belgesel, 9 Aralık'ta, ABD'nin doğusundaki eyaletler saatiyle saat 21.00'de gösterilecek. 2 saatlik belgeselde "sistematik terör ve şiddet" üzerinde durulacağı kaydedildi. Söz konusu sitedeki haberde şöyle denildi: Ermenistan'daki etnik katliamlardan Holokost'a ve Kamboçya'ya, Ruanda'dan, Irak ve Darfur'daki şiddete... Amanpour, tekrarlanan soykırım kabusu ile kötülüğe tanıklık eden ve uluslararası toplumun bunu durdurması için "kanlı cinayetleri durdurun' diye haykıran" kahramanların bilinmeyen mücadelesini anlatıyor".

TAKVİM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*