CNN Türk neden NTV gibi olamıyor?

CNN Türk neden NTV gibi olamıyor?.11765
  • Giriş : 09.07.2008 / 22:32:00

Breaking News'e bağlanacak İngilizce bilen muhabiri yok...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önündeki polis kulübesine yapılan terörist saldırı, başta Amerikan televizyonları olmak üzere tüm dünya basını tarafından dakika dakika takip ediliyor. CNN International, saldırı anının ardından başladığı canlı takibi hala sürdürüyor. İstanbul'da gerçekleşen kanlı terör saldırısı, bir gerçeğin de ortaya çıkmasına yol açtı.

CNN, CNN TÜRK'E BAĞLANMADI

İstanbul'da yaşanan terör saldırısını dakika dakika izleyicilerine aktaran CNN International, İstanbul'da görevli muhabirlerine ve ABD'li gazeteci Andrew Finkel'e bağlanarak olayla ilgili ayrıntıları aktardı. Ancak CNN, Türkiye'deki partneri CNN Türk'e bağlanmadı.

10 YILLIK FİYASKO

CNN Türk 1999 yılında CNN International'ın Türkiye partneri olarak kuruldu. CNN benzer bir projeyi İspanya'da da hayata geçirdi ve CNN Espanol kanalı kuruldu. Ancak aradan 9 yıl geçmesine rağmen hala tam bir haber kanalı olmayı başaramadı. Aynı dönemde kurulan NTV'nin habercilik başarısına rağmen CNN Türk'ün neden başarılı olamadığı bugün yaşanan sıcak olayla bir kez daha ortaya çıktı. CNN, İstanbul'daki olayla ilgili canlı bağlantı yapacak kadar yeterli İngilizceye sahip muhabiri olmadığı için Türkiye'deki partneri CNN Türk'e bağlanmadı. Yaşanan bu olay, CNN Türk'ün 10 yıla rağmen neden başarılı olamadığını da ortaya çıkardı.

CNBC-E'DEN TRANSFER AHU ÖZYURT İMDADA YETİŞTİ

CNN International, İstanbul'daki gelişmeleri yabancı muhabirlerle aktarırken, imdada son anda CNN Türk'ün CNBC-E'den transfer ettiği Washington Temsilcisi Ahu Özyurt yetişti. Yıllık izni için İstanbul'da bulunan Ahu Özyurt CNN'e bağlanarak yaşanan olayları aktardı.

ENSONHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*