CNN yapar da Ali Kırca yapmaz mı?

CNN yapar da Ali Kırca yapmaz mı?.13135
  • Giriş : 08.11.2008 / 06:30:00
  • Güncelleme : 07.11.2008 / 23:46:21

Ali Kırca bir ilke imza attı. CNN'in ışınlama taktiğini Show haberde izledik. Kırca bu görüntüyle alkışı da haketti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CNN muhabir ışınlar da Ali Kırca boş durur mu? SHOW Ana Haber bülteninde bir ilk yaşandı. Ali Kırca, Ankara stüdyosundaki muhabiri Korcan Karar'ı stüdyoya ışınladı.

Hem de en az CNN'in Amerika'nın başkanlık seçimlerinde yaptığı kadar profesyonelce bir iş çıkardılar.

Ankara stüdyolarında bulunan Korcan Karar, başarıyla İstanbul stüdyolarına ışınlandı. Kırca bu görüntü sonrasında, "Şu anda bir televizyon ekranında sen ve ben aynı anda bulunabiliyoruz. İzleyicilerimiz aynı anda karşımda seni de görebiliyorlar. Bu televizyon tekniğinin nasıl gerçekleştiği çok uzun anlatılabilir ama şunu söyleyelim, biz bunu başardık." açıklamasını yaptı.

Türk televizyonlarında ilk kez gerçekleşen bu yayından hayli keyif alan Ali Kırca ve Korcan Karar işin eğlencesini de yapmadan geçemediler.

Korcan Karar'ın yeniden Ankara'ya 'ışınlanmasını' rica eden Kırca, "Korcan hazır ol seni geri ışınlıyoruz." derken, Karar da "Pozisyonumu aldım Ali Kırca" dedi ve ışınlanmayı bekledi.

Kırca başardığı işin keyfiyle, izleyicelere ışınlanmanın ardındaki gerçeği de şöyle anlattı;

"Bu bir televizyon tekniği. Kimseyi yanıltmıyoruz. Cismani olarak yani cismi ve gövdesiyle Korcan Karar buraya, stüdyoya gelmiş değil ama televizyon tekniğiyle benim yanıma, buraya ışınlandı"

Önceki gün de CNN, Amerika'nın Başkanlık seçimlerinde aynı yöntemle muhabirini ışınlamıştı.

INTERNETHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*