'Çoban olmazsa civciv yaşayamaz'

'Çoban olmazsa civciv yaşayamaz'.11256
  • Giriş : 30.03.2008 / 20:09:00

'Benim oyum çobanla eşit olmamalı' diyerek AK Parti'yi eleştiren Aysun Kayacıya en sert cevap Fırat'tan geldi: "İçinden çıkmış olduğu halkı küçük gören civcivler var"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, ''Benim dağdaki çobanım toprakların efendisidir. Gerçek bu. Hor göremezsiniz onu'' dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Çetinkaya, AK Parti Elazığ İl Yerel Yönetimler Şura Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin rastgele kurulmuş bir parti olmadığını kaydetti.

Partiyi kurmadan önce Anadolu'da 42 bin insanın görüşünü aldıklarını, defalarca kamuoyu araştırması yaptıklarını ifade eden Çetinkaya, Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile o dönemde hemen hemen her şehri ziyaret ettiklerini hatırlattı.

Son günlerde AK Parti seçmenleriyle ilgili yapılan yorumlara da değinen Çetinkaya, şunları söyledi:

''Tepeden bakan, milleti hor gören. İşte bir zavallının söylediği 'AK Parti'ye oy verenler cahil cühela. Benim oyumla AK Parti'ye oy veren dağdaki çobanın oyu nasıl bir olur?' İşte bu bir zihniyettir. İşte bunlar milleti hep hor gördüler. Benim dağdaki çobanım toprakların efendisidir. Gerçek bu. Hor göremezsiniz onu. O efendilerdir ki Çanakkale'de, Kafkasya'da zaferden zafere istikbali için şehit verendir. Eli öpülesi onlardır, onu hor göremezsin.''

Partisinin yaptığı hizmetleri anlatan Çetinkaya, Türkiye'ye birçok ilkleri AK Parti'nin getirdiğini, doğalgaz, duble yol çalışmaları ve KÖYDES projeleriyle ilgili yoğun çalışmalar yaptıklarını bildirdi.

''BU KERVAN YÜRÜYECEKTİR''

Çetinkaya, Türkiye'nin Avrupa standartlarına, Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesine çok yakın zamanda ulaşacağını söyledi.

Türk müteşebbisinin güzel hamleler içine girdiğini, yurt içi ve dışında çok güzel bağlantılar kurduğunu ifade eden Çetinkaya, şöyle konuştu:

''Dış sermaye neredeyse Türkiye'yi bir cazibe merkezi haline getirdi. Bundan rahatsız olanlar var. Milli iradeden rahatsız olanlar var. Ama milli iradeden rahatsız olanlar bunu Cumhurbaşkanı seçiminde de gösterdi. Bizim dönemimizdeki Cumhurbaşkanı seçimlerine kadar hiçbir zaman aranmayan 367 oyunu gündeme getirdiler. 22 Temmuz 2007'de seçime gittik ve yüzde 47 oy aldık. Milli irade en güzel şekilde tecelli etti ve dedi ki 'istikrar bozulmayacak'. Milli irade dedi ki 'Durmak yok, yola devam'. Hiç kimse endişe etmesin, bu kervan yürüyecektir. Hedef, büyük Türkiye hedefidir. Yıllarca Türkiye'nin önünde biriken engeller hangi şartlarda olursa olsun bizi durduramayacak. Çünkü yolumuz millet yoludur.''

DENGİR MİR MEHMET FIRAT

Fırat, AK Parti Yüreğir İlçe binasında yaptığı konuşmada, AK Parti'ye oy verenleri "ayak takımı" olarak niteleyen, "çobanın oyuyla benim oyum bir olur mu?" diyen Kayacı'ya isim vermeden tepki gösterdi.

Fırat, "Bu halkı teneke kafalı, karnını kaşıyan olarak nitelendirenler yok mu? Var. Çünkü her toplumda sapık var. Her toplumda deli var. Bu halkı, içinden çıkmış olduğu halkı küçük gören civcivler var. Ama bu halk olmasaydı, o civcivler bugün yaşam imkanı bulamazdı. Çünkü Çanakkale'de şehit düşen bu halktı. İstiklal muharebesinde şehit düşenler bu halktı. Kıbrıs'ta şehit düşenler, Irak'ta operasyonda şehit düşenler bu halkın evlatları. O beğenmedikleri, teneke kafalı, karnını kaşıyan dedikleridir. Onlar gibi sırça köşklerde oturanlar değil. Eğer onlar o sırça köşklerinde oturabiliyorlarsa, bu halkın o feragati gösterdiğindendir" dedi.
Fırat konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bunlara haddini bilmez diyeceğim, ama bu iltifat olacak. 'Bunlara psikolog bulun' diyorum. Diyorlar "Hakaret ediyor". Diyorlar, "Dengir Fırat çok sert konuşuyor." Ben sert konuşmuyorum, ben doğruyu konuşuyorum, ben ayna oluyorum kendilerine."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious