Çoban Sülü'nün ilginç konuğu

Çoban Sülü'nün ilginç konuğu.12614
  • Giriş : 03.12.2008 / 08:53:00

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, babası da çoban olan işadamını konuk etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bir zamanlar siyasette "Çoban Sülü" olarak anılan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 1970'li yıllarda çırak olarak başladığı kamyon makasçılığında bir dünya markası yaratan ve babası da çoban olan Çelikyay A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı CHP Darıca Belediye Başkan aday adayı Tahsin Tarhan'ı Güniz Sokak'taki evinde kabul etti.

İşadamı Tarhan'ı Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde 2.2 trilyon lira harcayarak yaptırdığı 25 derslikli Tahsin Tarhan İlköğretim Okulu nedeniyle tanışmak istediğini belirten Demirel, "Tahsin Tarhan gibi sanayiciler toplumda örnek alınmalı" dedi. Tarhan'ın Gümüşhane'nin Şiran ilçesinden çıkıp bugün bir dünyaya ihracat yapan bir sanayici olduğuna dikkat çeken Demirel, şunları söyledi:

"Türkiye Tahsin Tarhan gibileri örnek almalı. Yoksul bir ilçeden çıkıp bu seviyeye gelmiş. Ülkesinin geleceği için eğitime destek olmuş. Fabrika kurmuş. 28 ülkeye ihracat yapıyor. İhracatta önemli bir değer. Örnek bir kişilik. Gümüşhane'den başka Aydın Doğan'lar da çıkıyor demek ki."

Demirel, Tarhan'ın yaptırdığı ilköğretim okuluna daveti üzerine ise " Teşekkür ederim. Okul yaptırmak farika yaptırmaktan daha önemli. Çünkü okulda yetişecek her öğrenci bir fabrikadır. İlk fırsatta okulu ziyaret edeceğim" dedi.

(www.gercekgundem.com)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*