Çobanlar ilçesindeki baba evinde yas var

Çobanlar ilçesindeki baba evinde yas var.13141
  • Giriş : 11.05.2008 / 01:24:00
  • Güncelleme : 11.05.2008 / 00:06:13

H. İbrahim Atasagun, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, bir karakola teröristlerce yapılan saldırıda şehit oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şehit Atasagun'un, Çobanlar ilçesinde oturan ailesine, oğullarının şehit olduğu haberini sağlık ekipleriyle eve gelen askeri yetkililer verdi.

Oğlunun şehit haberini alan baba Salih Atasagun, ''Vatan sağ olsun'' dedi.

Oğlu Halil İbrahim'in 3 ay sonra teskere alacağını, iki gün önce konuşmalarında da oldukça iyi olduğunu söylediğini ifade eden baba Atasagun, ''14 Martta kullandığı 25 günlük izinin ardından birliğine döndü. Kendisi aşçı idi. İki gün önce konuştuğumuzda da iyi olduğunu söyledi. Dün de kendisi dayı oldu. Kız kardeşinin bir oğlan çocuğu oldu. Onun haberini vermeye hazırlanırken, şehit olduğu haberini aldık'' diye konuştu.

Askere gitmeden önce evlenen ve boşanan Şehit J. Er. H. İbrahim Atabagun'un kendisine ''Baba askerden gelince seni çalıştırmayacağım. Bizim için yaptıkların yeter seni bundan sonra yaşatacağım'' dediğini belirten baba Atasagun, ''oğlumun büyük hayalleri vardı''diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Şehit H. İbrahim Atasagun'un 2 kız kardeşinin bulunduğu ve evin tek oğlu olduğu belirtildi. Şehit Atasagun'un evinde ise daha önceden gönderilen ve bir şehitlik önünde çektirdiği fotoğrafı kaldı.

Şehit erin cenazesi yarın Çobanlar ilçesinde toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious