Çobanlar UFO gördüğünü iddia etti

  • Giriş : 29.05.2006 / 00:00:00

Uşak merkez Çamyazı köyü Çiftlik Mahallesi Gerdek mevkiinde 2 çoban, sabah saatlerinde UFO gördüklerini iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çobanların robota benzettiği cismin indiği yerde altın bulunduğu öne sürüldü. UFO'nun köye altın araştırmaya gelmiş olabileceğini ifade eden Çobanlar, Karun Hazineleri'nin bulunduğu mevkinin de buraya yakın olduğunu vurguladı.

Uşak'ta yaşanan olayda çoban Yaşar Yıldırım sabah 07. 30 sularından 150 metre mesafeden cismi gördüğünü iddia ederek şöyle konuştu: "Yaklaşık 1 metre boyu vardı. Eğilip yürüyüp dönüp geziyordu. Rengi pembeydi. Aynı leylek gibiydi. Etrafında dönüyordu. Kuş şeklinde ama döne döne havalandı. Ben daha önce UFO görmediğim için benzeyip benzemediğini bilemem. Paraşüt gibiydi. Dimdik uçtu ve havalanıp gitti. Önce insan zannettim, tarladan yonca yolduğunu düşündüm. Sonra bulunduğu yere gidip baktık ve ayak izlerini gördük. 10-15 tane iz vardı ve hepsi birbirine benziyordu."

Diğer çoban Kudret Ünsarı ise cismi gördüğünde cep telefonuyla köyün eski muhtarı eniştesi Mehmet Yılmaz'a haber verdiğini kaydetti.

Gördüğü cismin renginin pembemsi olduğunu belirten Ünsarı, "Önce benim bulunduğum çeşmeye doğru geldi, daha sonra uçup Eşme istikametine gitti. Hafif kırmızı pembe yanıyordu. Bana kalırsa hazine araştırmaya gelmiş olabilir. Buralarda altın var diyorlar. Karun Hazineleri buralarda. Bu uzaylıyı gördüğümüz yerde de altın var diyorlar. Aynı izler görülüyor. 10-15 ayak izi gördük. Üçgen şeklinde izler var. Biz 2 çoban yerde gezerken gördük. Cep telefonuyla enişteme haber verdim. Evdekilerin hepsi de gördü." diye konuştu.

Eski muhtar Yılmaz, kayınbiraderi Ünsarı haber verince dışarı çıktığını, pembemsi renkli, 1 metre uzunluğunda ve 30 santimetre eninde bir cismin havada olduğunu gördüğünü ifade etti. Yılmaz, "Cisim pembemsi bir renkteydi; ancak ortasında koyu kırmızı bir şey yanıp sönüyordu." şeklinde konuştu.

2001 yılında da Uşak'ın Eşme ilçesine bağlı Narlı köyünde Fevzi Can, Selma Can ve Aysel Topaloğlu isimli çiftçiler, tarlada UFO gördüklerini iddia etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious