Çobanları hor gören 'filozof' Aysun'a tepkiler büyüyor

Çobanları hor gören 'filozof' Aysun'a tepkiler büyüyor.17190
  • Giriş : 02.04.2008 / 18:23:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 16:20:28

Hakkari'de hayvancılık yapan çobanlar, kendilerine hakaret eden Aysun Kayacı'ya tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Hakkari'de geçimlerini hayvancılık yaparak sağlayan çobanlar, manken ve oyuncu Aysun Kayacı'nın bir televizyon kanalında yayınlanan 'Haydi Gel Bizimle Ol' programında söylediği "Ben vergimi veriyorum, neden vergisini vermeyen dağdaki çobanla benim oyum eşit?" sözlerine sert tepki gösterdi.

Vergi veriyoruz, oy herkesin hakkı

Aysun Kayacı'nın söylediği sözleri hakaret olarak nitelendirdiklerini dile getiren çobanlar, kendilerinin de vergilerini ödeyerek oy kullandıklarını belirtti.

Bütün çoban ve çiftçilerden özür dilemeli

Konuyla ilgili çobanlardan Lezgin Kazandıoğlu, manken Aysun Kayacı'nın bütün çiftçi ve çobanlardan özür dilemesi gerektiğini belirterek, "Dağın başında hayvan besleyen çobanlar vergilerini verip oyunu kullanıyor. Bugüne kadar hiç gündeme gelmeyen çobanları neden hiçe saydı? İnsanlar çiftçilik ve çobanlık yapmazsa geçimini nasıl sağlayıp yaşayacak? Bu manken böyle demişse ülkedeki bütün çoban ve çiftçilerden özür dilemesi lazım. Ben bu sözleri kendisine yakıştıramıyorum. Çobanlara çok ayıp etmiş. Çobanlar helal alın teri ile kazandığı parayla ailesini de geçindiriyor, vergisini de veriyor. Bu manken bir çobanın oyunu kendi oyu ile eşit tutmuyorsa demek ki bütün çobanları, çiftçileri ve vatandaşları hiçe saymış oluyor. Ben özür dilemesini bekliyorum" dedi.

Şikayette bulunacaklar

Cahit Çiftçi isimli çoban ise Aysun Kayacı'nın çok ayıp ettiğini belirtip gerek çoban gerek çiftçi gerekse de milletvekili veya manken olsun bütün insanların eşit olduğunu dile getirerek, "Biz de burada kendi mal varlığımıza ve bütçemize göre vergimizi ödüyoruz. Aysun Hanım'ın böyle bir harekette bulunmaması gerekiyordu, kendisini kınıyoruz. Biz çoban ve çiftçileri kendisine reklam aracı olarak kullanması gerekmiyordu. Kendisinin çobanlardan ve çiftçilerden özür dilemesi gerekiyor" şeklinde konuştu.

Cahit Çiftçi, Aysun Kayacı'nın özür dilememesi halinde savcılığa giderek kendisi hakkında şikayetçi olabileceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious