Çobanlıktan istifa edip aday oldu

Çobanlıktan istifa edip aday oldu.19541
  • Giriş : 02.12.2008 / 13:25:00
  • Güncelleme : 02.12.2008 / 13:03:36

Batman'da ikamet eden Çoban Ahmet, Aysun Kayacı'ya kızıp AK Parti'den Hasanheyf başkan adayı oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yıllardır Hasankeyf tanıtımına öncülük eden, yerel, ulusal ve uluslar arası basın da gündeme gelen “Çoban Ahmet” lakaplı Ahmet Akdeniz AK Parti'den Hasankeyf Belediye Başkan aday adayı oldu.

Çobanlığının başkanlğa adaylığını koymasına engel olamayacağını dile getiren Çoban Ahmet, "Çoban olmam önemli değil önemli olan beynim ve düşüncelerimdir” dedi.

Ilısu baraj projesiyle sular altında kalacağı belirtilen Batman'ın tarih antik kenti Hasankeyf'te 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde belediye başkanlığı yarışı kızıştı.

Antik kentte “Çoban Ahmet” lakabı ile tanınan Ahmet Akdeniz AK Parti'den aday adaylığı için başvuruda bulundu. Hasankeyf'te ikamet eden Ahmet Akdeniz aday adaylığı konusunda şu açıklamayı yaptı: “Hasankeyf AK Parti Belediye Başkan aday adaylığına talibim. Siyasi hedefim Hasankeyf'in geleceği olacaktır. Hasankeyf'te çok zor şartlarda yaşayıp mücadele veriyoruz. Ama bir belediye başkanı etiketimiz olursa bunu ilçemiz için kullanabileceğimize inanıyoruz. Hasankeyf'in sorunlarını ancak burada yaşayan kişiler bilir. Burada yaşıyor ve biz biliyoruz. Dışardan, İstanbul'dan gelip Hasankeyf'in sorunlarını bilmez. Şu ana kadar benimle beraber Belediye Başkan aday adaylığı için üç başvuru yapıldı. İlçemiz, Halkımız ve ülkemiz için elimizden geleni yapacağız. Allah izin verirse kazanacağız”

ÇOBAN OLMAM ÖNEMLİ DEĞİL ÖNEMLİ OLAN DÜŞENCELERİMDİR

Tarihi Antik kentte halkın teveccühüne mazhar olduğunu söyleyen Ahmet Akdeniz “Halk her şeyi tahlil ediyor. Kimin hizmet vereceğine dikkat ediyor. Benim ne yaptığım önemli değil. Benim beynimin ne olduğu önemlidir. Beynimdekiler bu memleket için Hasankeyf için ne söylediği önemli, yaptığım iş önemli değil. Ve Çoban olmaktan gurur duyuyorum. Başkası bunu küçük görecekse diyeceğimiz bir şey yoktur” dedi.

HASANKEYFLİLER ÇOBAN AHMET'TEN MEMNUN

Hasankeyf sakinleri Çoban Ahmet'in AK Parti'den Belediye Başkan adayı olmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek çoban olmasının önemli olmadığını, önemli olan ilçeyi iyi temsil etmesidir. Uzun süreden beri Hasankeyf için büyük çaba sarf ettiğini belirten Hasankeyfliler çoban Ahmet hem halk tarafından seviliyor hem de Hasankeyf için projeleri vardır. Çoban Ahmet Hasankeyf'in gözdesi olduğunu belirten Hasankeyfliler sonuna kadar Çobanı desteklediklerin söylediler. Tarihi antik kentte önceleri çobanlık yapan zaman zaman mağarada yaşayan tavuk besleyen çoban Ahmed”in siyasetteki başarısın ise zaman gösterecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*