Coca-Cola, Avrasya'yı İstanbul'dan yönetecek

Coca-Cola, Avrasya'yı İstanbul'dan yönetecek.19876
  • Giriş : 08.06.2008 / 22:15:00
  • Güncelleme : 08.06.2008 / 22:37:48

Coca-Cola’nın, Avrasya ve Afrika Grup Başkanlıklarını Ahmet Bozer’in yönetimi altında birleştireceği, Avrasya ve Afrika faaliyetlerinin İstanbul’dan yönetileceği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Coca-Cola’dan yapılan yazılı açıklamada, halen Avrasya Grup Başkanı olarak görev yapan Ahmet Bozer’in, sorumluluk alanına Afrika Grubunun da eklenmesiyle birlikte Coca-Cola sistemi içindeki en geniş coğrafyaya sahip olan Avrasya ve Afrika Grup Başkanı olarak görev yapacağı, İstanbul’daki şirket merkezinden yönetilecek Avrasya ve Afrika Grubu bünyesinde Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Orta Asya, Pakistan ve tüm Afrika kıtası dahil olmak üzere 90 ülkenin bulunduğu kaydedildi.

1 Temmuz’da Coca-Cola’nın CEO’luk görevini devralacak Muhtar Kent, konuya ilişkin, “Ahmet Bozer’in Afrika Grubunda sağlanan başarılı sonuçları daha da ileriye götüreceğinden hiç kuşkum yoktur. Bu karar, kariyeri boyunca çok başarılı sonuçlar elde eden Ahmet Bozer’in liderlik yeteneklerine olan güvenimizin göstergesidir” değerlendirmesini yaptı.

Verilen bilgiye göre, Coca-Cola şirketine 1990 yılında Atlanta’da finans departmanında başlayan Ahmet Bozer, 1992 yılında Coca-Cola Türkiye’ye Finans Müdürü olarak atandı. 1994 yılında Coca-Cola Şişeleme Operasyonları Finans Direktörlüğü, 1998 yılında Türkiye Coca-Cola Şişeleyicileri Grubu Murahhas Azası görevine yükseldi.

2000 yılının başında 9 ülkeden oluşan Coca-Cola Avrasya Bölüm Başkanlığına atanan Bozer’in sorumlu olduğu bölge genişletildi. 2001 yılında Orta Doğu bölgesi ile birlikte Pakistan, 2005 yılında Adriyatik ve Balkanlar ve 2006 yılında Rusya, Ukrayna, Belarus, İsrail ve Filistin faaliyetlerinin yönetimini de üstlenen Bozer’in sorumluluk alanı, 2007 yılında Hindistan’ın da katılmasıyla Coca-Cola sistemi içinde bir üst basamak olan “grup” seviyesine yükseltildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious