Coca-Cola, kahveyi kutuya koyacak

Coca-Cola, kahveyi kutuya koyacak.15582
  • Giriş : 31.03.2008 / 00:14:00
  • Güncelleme : 31.03.2008 / 00:05:26

The Coca-Cola Company, İtalya kahve sektörünün lideri Illy Caffe ile joint venture yaparak içmeye hazır soğuk kahveyi kutuya koymak için kolları sıvadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İlk aşamada 10 Avrupa ülkesinde piyasaya sürülecek olan bu kahvenin türlerini de Espresso Lungo (Soğuk İtalyan Espresso kahvesinin sulandırılmışı), Cappuccino (Yoğun, kakao aromalı krem sütlü kahve) ve Latte Macchiato (Sütlü kahve) oluşturacak.

GLOBAL İLGİ BÜYÜK: Ortak girişim çalışmalarının geçtiğimiz ekim ayından bu yana sürdüğünü söyleyen The Coca-Cola Company İcra Başkanı Muhtar Kent, "Kahve kökenli içeceklere küresel ilgi çok büyük. Üstelik İtalyan kahvesi Espresso dünya çapında tanınan ve beğenilen bir marka. Coca-Cola olarak biz de bu sektöre atım atarak kahveyi kutunun içine ve RTD (içmeye hazır) olarak müşteriye sunma projesini gerçekleştirdik" dedi.

1 MİLYAR DOLAR: 150 mililitrelik kutularda satılacak ve adı "Ilco" olarak belirlenen Coca-Cola Hellenic-Illy Caffe ortaklığından gerçekleşen ’İçmeye hazır soğuk kahveler’ nisan ayından itibaren Yunanistan Coca-Cola şirketi tarafından dağıtılacak. Proje daha sonra Pasifik ülkeleri, Kuzey Amerika ve Uzak Doğu’ya uzanacak.

"Arabica" ve Brezilya çekirdeği karışımından elde edilecek ’içmeye hazır kahveler’ için önümüzdeki 2 yıl içinde 1 milyar dolarlık tanıtım yapılacak. Dünyada RTD kahve pazarı 10 milyar dolarlık hacme uzanıyor. Kategorinin yıllık büyümesi de yüzde 10’u aşıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious