Coca Cola davası yılan hikayesi

Coca Cola davası yılan hikayesi.10237
  • Giriş : 20.11.2008 / 20:11:00

Batmanlı bir esnaf Coca Cola Batman bayisinden aldığı kolaların bozuk çıkmazı üzerine açtığı dava yüzünden tehdit edildiğini ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Batman da küçük market işleten Arif Almış(43) isimli esnaf Batman coca-cola bayiinden almış olduğu cola'ların bozuk çıkması üzerine açtığı dava nedeniyle tehdit aldığını ve davanın bir 1.5 yıldan beri hala sonuçlanmadığını söyledi.

Batman komando caddesi üzeri eski tekel binası karşısında küçük market işleten Arif almış isimli esnaf olayı şöyle anlattı.
Bundan 1.5 yıl önce Batman coca-cola bayiinden her zaman olduğu gibi yüklü miktarda cola aldım. Ancak aldığım cola'lar bozuk olunca müşterilerim hepsi geri getirdi. Müşteriler zaman zaman beni azarladı. Bu yüzden Batman coca-cola bayii hakkında Batman Cumhuriyet Başsavcılığına dav açtım. Açtığım dava halen sürüyor diyen Almış sözlerine şöyle devam etti:

“Coca-cola büyük bir şirkettir. Onların gücü var ama bizim gücümüz yoktur. 2007/12 esasa numaralı dosyamız üzerinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın durmasını istiyoruz. Batman'da ki adamlar bizi tehdit ediyorlar. Dosyayı bozacakların davanın kendi lehlerine çevireceklerini her fırsat dile getiriyorlar. Başta İl Sağlık Müdürlüğü olmak üzere, savcılık ve hatta bakanlığın bile bu olaydan haberi vardır. Hakkımızı istiyoruz. Olayın yaşandığı zaman hemen haber ettik. Coca merkez müdürlüğünden müfettişler geldi incelemeler yaptılar. Ancak bu güne kadar her hangi bir sonuç almadık.

RÜŞVET BİLE TEKLİF ETTİLER

Batmanlı esnaf Arif almış baroda toplantını yapıldığını ve burada rüşvet teklif edildiğin söyledi. Almış Baroda size 5-6 milyar para verelim bu davadan vaz geçin dediler ancak rüşveti kabul etmedik. Bize ufak balık büyük balığı yutar diyerek resmen tehdit ettiler. 20 bin YTL'lik dava açtıklarını söyleyen Almış bu yüzden işimi kaybettim. Dükkânımı devrettim dedi. Arif Almış bizim gücümüz yok onların gücü var. Bizim tek isteğimiz Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın bu işin üzerinde durmasıdır.”dedi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*