Coca Cola rüyalarını çaldı!

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Coca Cola ile rüyasını notere onaylatan öğretmen arasındaki dava başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Samsun 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde bugün ilk duruşması yapılan davada Hasan Sancak'ın avukatı Ali Türkmen, mahkemeye daha önce sunduğu yazılı beyanını tekrarlayarak müvekkilinin rüyasında gördüğü noter onaylı reklamın içecek firması tarafından televizyonlarda reklam filmi olarak yayınlatıldığını söyledi.

Coca Cola firmasının avukatı Mehmet Eren Göbelek ise davanın usulen reddedilmesini istedi. Göbelek, basın mensuplarının duruşma salonunda davayı takip etmesine izin verilmemesini de talep eti ancak hakim tarafından kabul edilmedi.

Hasan Sancak'ın Coca Cola aleyhine açtığı tazminat davası tarafların delillerini mahkemeye sunmaları için ileri bir tarihe ertelendi. Notere onaylattığı daha sonra da reklam metni haline getirdiği rüyasının Coca Cola firması tarafından alınarak reklam filmi haline getirildiği yönündeki iddiasını yineleyen Hasan Sancak, "Hakkımı sonuna kadar arayacağım. Ben çalınan rüyamı geri istiyorum. Bu işin peşini bırakmam mümkün değil. Bunu herkesin böyle bilmesini istiyorum." dedi. Samsun'da emekli olan Hasan Sancak, 2000 yılında gördüğü rüyasını notere onaylatarak daha sonra onları reklam metinleri haline getirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious