Coca Cola'dan Erdoğan'a iftar yemeği

Coca Cola'dan Erdoğan'a iftar yemeği .11164
  • Giriş : 24.09.2007 / 13:36:00

Başbakan Erdoğan Coca Cola'nın bir numaralı ismi ile iftarda buluşuyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Coca Cola'nın İcra Kurulu Başkanı Muhtar Kent, New York'ta siyasi temaslarına başlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan onuruna bu akşam iftar verecek. İftara ABD'nin sanat çevresinden isimlerin yanı sıra, iş dünyasının tanınmış CEO'ları da katılıyor.

Erdoğan'ın bugün iftarda "Coca Cola" şirketinin kendisi onuruna vereceği iftara katılacak olması siyasi çevrelerde büyük ilgiyle karşılandı.

Söz konusu yemeğe çok sayıda Amerikalı siyasetçi ile 40 civarında CEO ve ünlü yatırımcı katılıyor.

Bu yemeğin önemi ise, dünyanın en büyük firmalarından biri olan Coca Cola'nın İcra Kurulu Başkanı Muhtar Kent'in, geçen sene vefat eden Atlantik Plak şirketinin kurucusu Ahmet Ertegün'ün ölümünden sonra boşalan ABD'deki Türk lobisinin bir anlamda başına geçtiği manasına gelmesi.

Marsilya'da başkonsolos iken bazı Musevileri Hitler'in ölüm kamplarına gönderilmekten kurtarmasıyla bilinen Necdet Kent'in oğlu olan Muhtar Kent'i Amerika'daki Yahudi lobisinin de desteklediği belirtilirken, Ermeni basını Muhtar Kent'in Ahmet Ertegün'den boşalan koltuğu devraldığını yazmıştı.

Önceki yıllarda, Ahmet Ertegün de Türkiye'den gelen heyetler onuruna yemekler verir ve bu yemeklere Amerikalı siyasetçiler, işadamları ve ünlü sanatçılar katılırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious