Coca Cola'nın sırrı da Ergenekon'da

Coca Cola'nın sırrı da Ergenekon'da.17044
  • Giriş : 22.12.2008 / 13:45:00
  • Güncelleme : 22.12.2008 / 12:59:45

Karabulut, bir kitabında Cola’nın sırrıyla ilgili bilgi verdiğini belirterek 'Cola'nın sırrı da dava dosyasına girdi’ dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tutuklu sanıklardan Muammer Karabulut, bir kitabında Cola'nın sırrıyla ilgili bilgi verdiğini belirterek 'Cola'nın sırrı da dava dosyasına girdi' dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nde görülen Ergenekon davasının 29'uncu duruşmasında kapatılan Noel Baba Vakfı'nın eski Başkanı Muammer Karabulut'un sorgusu yapıldı. Hakkındaki suçlamaları reddeden tutuklu sanık Karabulut “Toplumu harekete geçirmek için olmayanı var göstermek, olanı yok saymaktan daha kolaydır. Bu 'değişim mühendisliği'nin altın kuralıdır. ABD'de değişim mühendisliği gelişmiş bir daldır. Bu dava da değişim mühendisliği ürünüdür” dedi.

“Kuvvetli uydurma yok mu?”

AKP hakkındaki kapatma davasından önce “Danıştay saldırısı”ndan kurtulmak istendiğini iddia eden Karabulut, bu nedenle bu davanın Ergenekon'a eklendiğini ileri sürdü. Danıştay sanığı Osman Yıldırım'ın da aynı davada yargılanacağını ifade ederek “Osmancık, olmayan evde olmayan bombaları nasıl aldığını anlatacaktır” diye konuştu. Karabulut, Mahkeme Başkanı Köksal Şengün'e hitaben “Başkanım sizce bu iddialarda çok kuvvetli uydurma yok mu?” diye sordu.

Karabulut, gerçek suçuna ilişkin olarak, Deniz Akgün'ün Akşam Gazetesi'nde yayımlanan “Rum Patrikhanesi, Cola'nın sırrı, Ergenekon Davası” başlıklı makalesiyle yanıt vermek istediğini söyledi. Makaleyi okuyan Karabulut, bir kitabında Cola'nın sırrıyla ilgili bilgi verdiğini kaydetti. Bu açıklamaların Türkiye hariç dünya basınında yer aldığını, Rusya'da 28 bin kez haber olduğunu, Putin'den çok reyting aldığını ve Cola satışının düştüğünü öne süren Karabulut, Cola'nın sırrının da dava dosyasına girdiğini söyledi.

“Güney'i görmemiz lazım”

Karabulut'un sorgusundan sonra söz alan tutuklu sanıklardan avukat Kemal Kerinçsiz de soruşturmanın kilit ismi Tuncay Güney hakkında bir türlü yakalama kararı verilmediğini belirterek “Güney tanık sıfatıyla yurt dışında dinlendiğinde tertip devam eder. Bu yüzden mahkeme huzurunda dinlenmesi gerekir. O şahsın yüzünü görmeniz lazım” dedi. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün de bunun üzerine “Yüzünü biz de merak ediyoruz” şeklinde konuştu. Duruşma 22 Aralık'a ertelendi.

“Şemdinli davası ile Ergenekon birleşsin”

HAKKARİ Şemdinli'de 2005'te Umut Kitabevi'ne atılan bombayla ilgili Van Askeri Mahkemesi'ndeki davanın görülmesine devam edildi. Kitabevinin sahibi Seferi Yılmaz, sanıklardan Veysel Ateş'in Ergenekon soruşturmasındaki bazı olaylarla ilgisi olduğunu ve Ergenekon sanıklarından Levent Ersöz ile irtibatı bulunduğunu öne sürerek “Ergenekon ile Şemdinli davası birleştirilsin” dedi.

Vatan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*