Çocuğa karşı şiddet devam ediyor

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Çorum'da dul bir kadınla dost hayatı yaşayan bir kişi, birlikte olduğu kadının 3 yaşındaki çocuğunu yaramazlık ve gürültü yaptığı gerekçesiyle döverek öldürdükten sonra araziye attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'de 17 aylık bir bebeğin başına gelen tüyler ürperten olaylar henüz gündemden düşmezken, benzer bir olay Çorum'da yaşandı. Yine bir annenin sorumsuzluğu ve çarpık ilişkiler, 3 yaşındaki bir çocuğun feci şekilde ölümüne neden oldu. İddialara göre, olay önceki gün Kale Mahallesi'nde yaşandı. Daha önce dost hayatı yaşadığı adamdan ayrılan ve bir erkek çocuğu bulunan M.K (21) isimli kadın, en son tamircilik yaptığı öğrenilen İ.C. (22) ile birlikte dost hayatı yaşamaya başladı. Kadının eski eşinden olan M. isimli çocuğun yaramazlık yapması üzerine sinirlenen İ.C., döverek susturmaya çalıştığı çocuğu duvara çarptı. Dayağın şiddetine dayanamayan minik çocuk baygınlık geçirdi.

Bunun üzerine 3 yaşındaki çocuğu alarak Çorum Kadın Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'ne götürmek için evden çıkan M.K. ve İ.C., yolda çocuğun öldüğünü anladı. Anne M.K. ve dost hayatı yaşadığı ileri sürülen İ.C, 3 yaşındaki çocuğun cesedini Ortaköy yolu üzerindeki Emirbağ köyü yakınlarında boş bir araziye atarak kaçtı.

Dün akşam saatlerinde ihbar alan polis ve jandarma ekipleri, şüphelileri kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı.

Yer gösterme yapan şüpheli İ.C.'nin, birlikte yaşadığı M.K.'nin çocuğunu gürültü yapmasına sinirlenerek dövdüğünü söylediği öğrenildi. Şüphelilerin çocuğun dayağın etkisi ile baygınlık geçirdiğini ve hastane çevresinde bulunan trafonun yanına bırakmayı düşündüklerini açıkladılar. Çocuğu gören birisinin hastaneye götürerek tedavi ettireceği ümidini taşıdıklarını itiraf eden şüpheliler, çocuğun ölmüş olduğunu anlayarak cesedi araziye attıklarını anlattı.

Jandarma ve polis ekipleri, Emirbağ köyü yakınlarında yaptıkları arama sonucu boş arazide otların arasına atılan çocuğun cesedini buldu. Cumhuriyet Savcısı olay yerinde inceleme yaparken, Adli Tıp doktoru çocuğun cesedini kontrol etti. Jandarma çocuğun cesedini beyaz bir örtüye sararak otopsi için Devlet Hastanesi'ne götürmek üzere sivil ekip aracının bagajına koydu. Adli Tıp Hekimi'nin ceset üzerinde yaptığı ön incelemede, çocuğun duvara çarpması sonucu boynunun kırıldığı, vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar ve kırıklar olduğu tespit edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious