Çocuğunu boğan anneye müebbet hapis

Çocuğunu boğan anneye müebbet hapis.8348
  • Giriş : 17.07.2008 / 10:33:00

Tecavüzden doğan bebeğine çamaşır suyu içirip boğan anneye müebbet hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde uğradığı tecavüzün ardından doğurduğu 5 günlük bebeğini çamaşır suyu içirdikten sonra battaniye ile boğarak öldürdüğü iddia edilen anneye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Çorlu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına bebeğini öldürdüğü iddia edilen tutuklu Ayşe Türkel ile avukatı katıldı. Sakin tavırları ile dikkat çeken 33 yaşındaki anne Ayşe Türkel, 2 yıldır süren davanın karar duruşmasında suçlamaları kabul etmedi. İki yıl önce Çerkezköy'deki evinde komşusu A.S.B tarafından tecavüze uğradığını anlatan Türkel, bebeğini kasten öldürmediğini iddia etti. Son savunmasında bunalıma girdiğini kabul eden anne Ayşe Türkel, bir anlık öfkesine yenik düştüğünü ve öldürmek amacında olmadığını söyledi. Mahkeme heyeti anneye 'Kasten adam öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Kararın ardından gözyaşlarına boğulan anne Ayşe Türkel, Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Öte yandan, mahkeme heyeti, olayın meydana geldiği 31 Mayıs 2006 tarihinden bu yana firarda olan Ayşe Türkel'in komşusu A.S.B hakkında ayrıca dava açılmasına ve hakkında yakalama emri çıkarılmasına karar verdi. Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesinde meydana gelen olayda iddialara göre, Ayşe Türkel, komşusu A.S.B tarafından kendi evinde tecavüze uğradı.

26 Mayıs 2006 günü Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde 2,5 kilogramağırlığında bir erkek bebek çocuk dünyaya getiren Ayşe Türkel oğluna 'Ertuğrul' adını verdi. Bebeği ile birlikte kendi evinde yaşamaya başlayan anne Türkel, bunalıma girerek oğluna önce biberon ile çamaşır suyunu içirdi. Daha sonra ölmediği için paniğe kapılan Türkel, bebeğini battaniyeye sararak boğdu. Panikle polisi arayan anne Türkel, oğlunun kendiliğinden öldüğünü anlattı. Ancak çelişkili ifadeler veren Ayşe Türkel, polis tarafından gözaltına alındığında suçunu itiraf etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*