Çocuğunu kesen anneden korkunç itiraf!

Çocuğunu kesen anneden korkunç itiraf!.11534
  • Giriş : 21.08.2008 / 14:41:00

1.5 yaşındaki çocuğunun boğazını ekmek bıçağı ile kesen canavar anne mahkemede konuştu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Samsun'da 1.5 yaşındaki oğlunun boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan kadın, davanın duruşmasında ''Sürekli ağlıyordu dayanamadım'' diye kendini savundu.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki davada, yaklaşık 3 ay önce Gazi Osman Paşa Mahallesi'ndeki evinde 1.5 yaşındaki oğlu Ramazan'ın boğazını ekmek bıçağıyla keserek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Emine Kesimoğlu'nun (34) yargılanmasına başlandı.

Hakkında ''kasten çocuğunu öldürmek'' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen ve hakkındaki iddianamede, Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi raporuna göre akıl hastası olduğu belirtilen sanık, suçlamayı kabul etti.

Ölenle birlikte dört çocuğu bulunduğunu ve yaşları küçük olduğu için de bakımlarında zorlandığını anlatan sanık, cinayetle ilgili ''Sürekli ağlıyordu dayanamadım'' diye ifade verdi.

Sanıktan şikayetçi olduğunu belirten eşi Muammer Kesimoğlu da sanığın bir süre psikolojik tedavi gördüğünü belirterek, ''Daha sonra düzeldi. Neden yaptığını bilmiyorum. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum'' dedi.

Tanık olarak dinlenen sanığın 7 yaşındaki kızı ile 9 yaşındaki oğlu ise olayı görmediklerini söylediler.

Duruşma dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

İDDİANAME

Bu arada, Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanığın 3 yıldan bu yana akıl hastası olduğu ve işlediği fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılayamayacak durumda olduğu ifade edilerek, TCK'nın ilgili maddesi gereğince hakkında yüksek güvenlikli bir sağlık kurumunda koruma ve tedavi altına alınması talep ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*