Çocuğunu odaya kitleyip şiddet uyguladı

Çocuğunu odaya kitleyip şiddet uyguladı.8004
  • Giriş : 12.06.2009 / 17:58:00

Yedi yaşındaki çocuk babası ve üvey annesi tarafından 2 yıldır bir odaya kitlenip şiddete maruz bırakıldı. Aile mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde yedi yaşındaki çocuğa kötü muamelede bulundukları ileri sürülen baba ile üvey anne çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı. Şiddete uğrayan çocuk ise Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) ait çocuk yuvasında koruma altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Abdibey Mahallesinde yaşayan Hülya Ş. ve Murat Ş. çiftinin, çocukları S.K'ya şiddet uyguladığı yönünde komşuları jandarmaya şikayette bulundu. Şikayetin ardından jandarma, cumhuriyet savcısının talimatıyla şiddete uğradığı ileri sürülen S.K'yı Toyotasa İlk Yardım ve Travmatoloji Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirdi.

Yapılan muayenede S.K'nin başında ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izlerine rastlandı. Bunun üzerine baba Murat Ş. ile üvey anne Hülya Ş. gözaltına alındı. Şiddete uğrayan S.K. ise mahkeme kararıyla SHÇEK'e bağlı Arifiye Çocuk Yuvasına yerleştirildi.

Yapılan soruşturmada üvey anne ve babanın çocukları S.K'yı darp ettikleri, 2 yıldır odaya kilitledikleri, bakımsız ve aç bıraktıkları, ayrıca fiziksel şiddet uyguladıkları ileri sürüldü. Gözaltına alınan Murat ve Hülya Ş, sorgulamalarının ardından çıkartıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı.
S.K'nin, Murat Ş'nin resmi nikahlı olmayan ilk evliliğinden olduğu ve annesinin soyadını taşıdığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*