Çocuğunu sokakta çalıştırana para cezası

  • Giriş : 26.04.2007 / 00:00:00

18 yaşından küçüklerin sosyal gelişimini olumsuz yönde etkileyecek unsurlarla mücadele çerçevesinde; İDDAA bayi, İnternet Cafe ve içkili müesseseler de denetimler yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Batman Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü, 18 yaşından küçüklerin sosyal gelişimini olumsuz yönde etkileyecek unsurlarla mücadele çerçevesinde; İDDAA bayi, İnternet Cafe ve içkili müesseseler de denetimler yaptı. Ekipler ayrıca çocuğunu sokakta çalıştıran iki aileye de kabahat kanunu kapsamında idari para cezası kesti.

Batman Emniyet Müdürlüğü çocuk şube müdürlüğü, 18 yaşından küçüklerin sosyal gelişimini olumsuz yönde etkileyecek unsurlarla mücadele çerçevesinde; futbolda müşterek bahis oyunları uygulama yönetmeliğine göre, Batman İl Merkezinde bulunan 10 Adet İDDAA bayine, 18 yaşından küçüklere İDDAA oyunları oynatmamaları hususunu tebliğ etti. Adı geçen Yönetmelik hükümlerine göre 18 yaşından küçüklere herhangi bir İDDAA bayii tarafından oyun oynatıldığının tespiti durumunda bayiinin ruhsatının iptal edileceği belirtildi.

İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatları yönetmeliğine göre Batman İl Merkezinde bulunan umuma açık içkili müesseseleri de denetleyen Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü Ekipleri, işyeri sahiplerini, 18 yaşından küçük müşteri kabul etmemeleri ve 18 yaşından küçük işçi çalıştırmamaları konusunda uyardı.

İnternet cafelere yönelik yapılan denetimlerde ise 21 internet cafe denetleyen ekipler, bundan böyle filtre programı bulunmayan işyerlerine yönelik kapatma cezası gibi daha ağır müeyyidelerin uygulanacağını bildirdi.

Okulların etrafında bulunan okulla alakası bulunmayan ve okullardaki eğitime yönelik olumsuz tesirleri bulunan bazı şahıslarında tespit edilip yakın takibe alındığını belirten Batman EmniyetMüdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü önümüzdeki önleyici çalışmaların devam edeceğini açıkladı.

Sokakta çalışan çocuklara yönelik bir çalışma da gerçekleştiren ekipler, hafta sonu yapılan uygulamalarda sokakta çocuğunu çalıştıran iki ailenin her birine Kabahatler kanunu hükümlerine göre 117 YTL idari para cezası göre kesilerek, bundan böyle kendisine tebliğ yapılıp çocuğunu sokakta çalıştırma konusunda ısrarcı davranan ailelere her defasında 117

YTL para cezası kesileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious