Çocuğunun yanında kurşuna dizildi

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Fatih’te, 4 aylık hamile bir kadın, 3 yaşlarındaki kızıyla yürürken silahlı saldırıya uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olay, dün akşam 20:00 sularında Fatih İtfaiye Caddesi Serhat Sokak’ta meydana geldi. 3 yaşlarındaki kızıyla sokak üzerinde yürümekte olan Safya Karçı’nın (24) yolu kimliği belirsiz silahlı bir kişi tarafından kesildi. Uzun saçlı olduğu belirtilen 30 yaşlarındaki erkekle Karçı arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine belindeki silahı çıkartan zanlı bir kaç kez ateş etti. Karçı, sol koltuk altına isabet eden kurşunlardan biriyle ağır yaralandı.

Bu sırada yoldan geçmekte olan Ayten Aşçıoğlu da silah seslerini duyarak bir dükkana sığınmaya çalıştı. Panik nedeniyle işyerinin camını kıran Aşçıoğlu, kolundan hafif yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren şahıs kaçarken, Karçı Özel Medical Park Hospital’a kaldırıldı. Ameliyata alınan Karçı’nın sağlık durumunun kritik olduğu belirtildi. Yapılan tetkiklerde genç kadının yaklaşık 4 aylık hamile olduğu anlaşıldı. Kurşunun bebeğe zarar vermediği ancak öncelikle annenin hayatta kalması için gerekli müdahalelerin yapıldığı öğrenildi.

İhbar üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri Karçı’nın çantasında ateş edilmeye hazır halde bir silah ile iki adet şarjör buldu. Olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious