Çocuğunuz, bu bilgisayarı ıslatabilir

Çocuğunuz, bu bilgisayarı ıslatabilir.9108
  • Giriş : 11.11.2008 / 16:00:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 23:03:09

Datateknik tarafından Türkiye'de üretilen Exper, çocuklar için özel olarak geliştirilen yeni bilgisayarı BilgePisi'yle Türkiye'de bir ilke daha imza atıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ülker'in de bağlı bulunduğu Yıldız Bilişim Grubu Şirketleri'nden Datateknik, çocuklar için özel olarak geliştirilen BilgePisi'yi satışa sundu. Exper'in 5 - 12 yaş arasındaki çocuklar için özel olarak tasarladığı BilgePisi, ilk bilgisayarım konseptini eğitici ve eğlenceli içerikleriyle zenginleştirerek çocuklara yepyeni bir dünya sunuyor. Anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine yönelik BilgePisi'ler; sevimli arayüzleri, sakıncalı internet sitelerine girişleri engelleyen yapısı, çarpma ve düşmelere karşı dayanıklılığı ve su geçirmeyen klavyesi ile piyasadaki muadillerinden farklılaşıyor. Datateknik'in Intel ile birlikte geliştirdiği ve Türkiye'de sadece Exper markalı olarak satışa sunulan bu özel model ile öğrencilerin bilgisayar kullanımının yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Klavyesi Su Geçirmiyor

Intel Atom işlemcili BilgePisi'de Magic Desktop eğitim programları ile çocuklar resim çizebiliyor ve yaratıcı yönlerini geliştirebiliyor. Ayrıca ailelerin belirleyecekleri internet bağlantı sınırları ile çocuklar uygunsuz içerikli sitelerden uzak kalıyor.

BilgePisi, tough book özelliği ve su geçirmez klavyesiyle çarpma, düşme ve muhtemel diğer kazalardan etkilenmiyor. Birbirinden eğlenceli tasarımlara sahip BilgePisi'ler, özel kılıfları ve hafiflikleriyle de kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

Renkli tasarımı ile dikkat çeken BilgePisi'lerin ekran boyutları 8,9" inç. Dahili webcam, mikrofon ve hoparlör özelliklerine sahip BilgePisi'lerde Microsoft Windows XP Home Türkçe işletim sistemi tercih ediliyor.

Bilgisayarla Tanışma Yaşı Düşüyor

 

Önümüzdeki günlerde tüm Exper satış noktalarında ve teknoloji marketlerde satışa sunulacak olan BilgePisi ile ilgili açıklama yapan Datateknik Pazarlama Müdürü Bülent Onat; "Artık hayatın her anında bilgisayarlarla iç içeyiz. İş yerinde, evlerimizde sürekli kullandığımız ve hayatımızı kolaylaştıran bu ürünler çocuklarımızın yaşantılarında da çok önemli rol oynuyorlar. Erken yaşta bilgisayarla tanışan çocuklarımız teknolojiyle birlikte büyüyorlar ancak uygun koşullarda gelişime büyük katkı sağlayan bilgisayarın olumsuz etkilerinden onları uzak tutabilmek için çok ciddi çaba sarf etmemiz gerekiyor. BilgePisi'yi oluştururken bu noktadan hareket ettik. Çocuklarımızın zararlı içeriklerden uzak duracakları, eğitim programlarıyla kendilerini geliştirecekleri, kısaca eğlenme ve öğrenmeyi bir arada gerçekleştirebilecekleri bir bilgisayar ürettik" dedi.

800'ü aşkın Exper satış bayisinde ve seçkin satış noktalarında satışa sunulacak Bilge Pisi'ler, Exper'in 7/24 hizmet servisinden de yararlanacaklar.

Teknik Özellikler

İşlemci: INTEL ATOM İŞLEMCİ N270 1.6 GHz
İşletim Sistemi: ORİJİNAL MICROSOFT WINDOWS XP HOME TÜRKÇE
RAM: 512 MB RAM
HDD: 10 GB (2+8 GB) FLASH DISK
Ekran: 8,9" WIDESCREEN LCD
Ses: TÜMLEŞİK HOPARLÖR
Ağ: 802.11 B/G KABLOSUZ AĞ BAĞLANTISI
Klavye: SU GEÇİRMEZ KLAVYE
Webcam:DAHİLİ WEBCAM

Fiyat:   449 USD + KDV

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*