‘Çocuğunuza hemen bir web adresi satın alın’

‘Çocuğunuza hemen bir web adresi satın alın’.6547
  • Giriş : 30.04.2006 / 00:00:00

Dünya çapında yaygın ve sürekli büyüyen bir iletişim ağı olarak tanımlanan internet, bilgi paylaşımı, araştırma ve eğlence gibi konuların yanı sıra ticarette de sıkça kullanılmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gitomer; “Çocuklarınıza veya torunlarınıza hemen kendi adıyla bir domain (alan adı) satın alın. Kendinizi uluslararası ortamda tanıtmanın karşılığı sadece 10 dolar.” dedi.

Yazdığı kitaplar best-seller olan ve gazete yazılarını ortalama 4 milyon kişinin okuduğu Gitomer, ‘Satış ve müşteri sadakati için okulda öğrenilmeyen teknikler’ konulu bir konferans vermek için Türkiye’ye geldi. Televizyonun iş yaşamını olumsuz etkilediğini belirten Gitomer, televizyon izlemeye ayrılan zamanın kısıtlanması gerektiğini ifade ederek, “Televizyon izlerken harcanan zaman işte kaybedilen zamandır. Çünkü sen televizyon izlerken rakibin yazısını hazırlıyor olacak. Dolayısıyla bir gün sonra satışı o yapacak.” diye konuştu. İnsanların satış tekniklerini ilk olarak annelerinden öğrendiğini dile getiren Gitomer, satış yapmak için gerekli disiplinin çocukluk döneminde alınan eğitimle ilgili olduğunu kaydetti: “Annemiz bize her zaman arkadaşlarınla iyi geçin, ödevini yap ve her gün bir elma ye der. Şimdi büyüdünüz. İnsanlarla iyi geçinir, satışa iyi hazırlanır ve sağlığınıza dikkat ederseniz başarı sizin olur.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious