Çocuğunuzu kime benzetmek istiyorsunuz?

  • Giriş : 07.06.2006 / 00:00:00

Tarihçi - yazar Yavuz Bahadıroğlu, herkesin dünya ötesinde bir hedefi olması gerektiğini vurguladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özel Fırat Lisesi'nin davetlisi olarak Balıkesir'de Kiraz Düğün Salonu'nda konferans veren Bahadıroğlu, "Hedefiniz ne, nereyi fethedeceksiniz? Bizansınız neresi? Yüreğinizden başlarayarak böyle bir amacınızın olması lazım." dedi.

İnsanların, "Bana dünya yetmez. Ötesine de geçen bir fetih olması lazım." düşüncesinde olmasını isteyen Bahadıroğlu, aksi takdirde yaşanan dünyadaki hedeflere de ulaşılamayacağını söyledi. Çocukların kime benzetilmek istendiğinin iyi belirlemesi gerektiğini vurgulayan Yavuz Bahadıroğlu, "Önceden örnek vardı. Örnek aradığınız zaman Peygamber Efendimiz'e gideceksiniz. Sonra Osmanlı Devleti'ni, sünnetleşmiş hali olarak göreceksiniz. Şu andaki durumda mesela Fatih Sultan Mehmet gibi, Şeyh Edebali gibi şahsiyetleri örnek alırsınız." diye konuştu.

İleriye bakılması gerektiğini söyleyen Bahadıroğlu, "Süleyman Demirel Arabistan'a gönderiyor farklı giyinenleri. Ülkemiz bunları aşmalı. Tarihiyle kavga eden bir Türkiye ileriye gidemez. Tarihiyle kavga eden başka devlet kalmadı. Biz takvim üzerine, bayram üzerine kavga ediyoruz." dedi.

Bahadıroğlu, konferansın ardından kitaplarını imzaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious