Çocuk döven polis açığa alındı

Çocuk döven polis açığa alındı.16895
  • Giriş : 23.04.2009 / 23:02:00

Hakkari'de bir çocuğun dövülme olayına karıştığı belirtilen polis memuru hakkında disiplin soruşturması açıldı ve açığa alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hakkari'de güvenlik güçleri ile göstericiler arasında yaşanan olaylar sırasında 1 vatandaşın yaralanmasına neden olan polis memurunun açığa alındığı belirtildi.

Hakkari Valiliği tarafından akşam saat 22.20. sıralarında yapılan basın açıklamasında, "23 Nisan 2009 tarihinde ilimiz merkezinde öğle saatlerinden itibaren çeşitli mahallelerde yapılan korsan gösteri ve güvenlik kuvvetlerimizi taşlama eylemlerine güvenlik kuvvetlerimiz tarafından Mezran mahallesi civarında yapılan müdahaleler esnasında, bir güvenlik görevlimizin fevri hareketi neticesinde bir vatandaşımızın yaralanması üzüntüyle karşılanmıştır. Bahse konu personel açığa alınmış olup, sorumlular hakkında gerekli soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

İHA muhabirinin konuyla ilgili sorularını cevaplandıran Vali Muammer Türker, olaylar karşısında şimdiye kadar hep sağduyulu davrandıklarını belirtti. Göstericilere müdahale için Emniyet Müdürlüğü Özal Harekat Şubesi polislerine gerek görülmedikçe görev vermediklerini anlatan Vali Türker, "Bugünkü gösterilen sırasında nöbetten dönen Özel Harekat Şubesi'nde görevli bir polis memuru, hiç de hoş olmayan görüntüler sergiledi. Bu yanlışlık karşısında ilgili polis memuru hakkında disiplin soruşturması başlatacağım. Bu tip olayları asla tasvip etmiyoruz. Yanlış davranışlar devletle vatandaşı karşı karşıya getirmekte, tahrike sebep olmaktadır. Konuyu inceliyorum" demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*