‘Çocuk gözüyle kargo' resme döküldü

  • Giriş : 21.10.2006 / 00:00:00

Aras Cargo çalışanlarının çocukları hayallerindeki "kargo" sürecini resme döktü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Aras Cargo'nun çalışanlarının çocuklarına yönelik olarak düzenlediği resim yarışması sonuçlandı. 51 çocuğun finale kaldığı yarışmada, Karabük'ten 8 yaşındaki Yaren Kalaycı birinci oldu. Dereceye giren ilk 3 yarışmacıya okul başarılarına katkıda bulunmak amacıyla Philips marka bilgisayar hediye edildi. 1-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen yarışmada Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden 51 çocuk finale kaldı. 5 - 12 yaş arası çocukların katıldığı yarışmada resimler, özellikle barış resimleriyle tanınan ve çocuk resimleri konusunda da uzman kabul edilen Ressam İrfan Ertel, Türkiye'de yaşayan İngiliz Ressam Ned Pamphillon, Aras Cargo Pazarlama Müdürü Bengühan İpeköz'den oluşan bir jüri tarafından değerlendirildi.

Yarışma sonucunda, kargo sürecini en iyi resimlediğine kanaat getirilen Yaren Kalaycı, lösemili bir çocuğa ve 2 yaşlı insana kargoyla hediye ulaştırılmasını kağıda döktüğü 3 aşamalı resmi ile 1. seçildi. Diyarbakır'dan 7 yaşındaki Doran Bilgeç, "Sevgi, Dikkatli Taşıma ve Hızlı Ulaşım" dan oluşan "Kargo Üçgeni" çalışmasıyla 2., Edirne'den 11 yaşındaki Pelin Baran da "çocuklar oyun oynarken evin kapısına kadar kargo getirilmesini" işlediği resmiyle 3. seçildi. İstanbul'dan Hilal Aytaç'ın çizdiği ve 4. seçilen resimde ise kargo ile hediye getiren bir Noel Baba resmedildi

Yarışma jürisinde bulunan ressamlar İrfan Ertel ve Ned Pamphillon, çocukların hayal gücünün çok farklı çalıştığını ve aşamalı düşünüp bunu da kağıda dökebilen çocukların bir adım öne geçebildiklerini söyledi. Ertel 1. ve 2. resimleri bu tür düşünmeye örnek verirken, Ned Pamphillon da Noel Baba'nın kargoyla hediye getirmesinin ve kargonun ışınlanarak adrese ulaştırılmasının resmedilmesini, çocukların farklılıklarından biri olarak nitelendirdi.

Yarışmaya katılan tüm çocuklara boya, resim defteri ve fırçalardan oluşan özel bir resim seti hediye edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious