Çocuk istismarına 2 yıl hapis cezası

Çocuk istismarına 2 yıl hapis cezası.9961
  • Giriş : 05.06.2008 / 14:23:00

Çocukların pornografik görüntülerini internette yayınlayan 6 kişiye 2'şer 3'er yıl hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polisin, bir ihbar üzerine 2006 yılında düzenlediği ''Sanal Tuzak-1'' adlı operasyon kapsamında 1'i ABD uyruklu 7 kişi hakkında açılan dava karara karara bağlandı.

Ankara 9. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz sanık C.K. ile sanık avukatları katıldı.

Esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı Hasan Aykaç, ABD uyruklu sanık R.J.M. Jr'nin davanın açılmasından bu yana ifadesinin alınamadığı ve kendisine ulaşılamadığının gözetilerek, bu sanık hakkındaki kamu davasının tefrik edilmesini istedi.

Polisin operasyonu sonucunda M.M.Y, F.D, E.T, E.C, C.K. ve M.P'nin ''küçük yaşta çocuklara ait cinsel içerikli görüntüleri bilgisayarlarında toplayarak, gönderdiklerinin belirlendiğini'' anlatan Savcı Aykaç, sanıkların müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünlerin üretiminde çocukların kullanılmasına ilişkin Türk Ceza Kanununun (TCK) 226/3. maddesi uyarınca 2'şer yıldan 5'er yıla kadar hapis ve 5'er bin güne kadar adli para cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Savcının esas hakkındaki görüşü üzerine sanık C.K, ''eyleminin suç olduğunu bilmediğini'' söyledi. Pişman olduğunu ifade eden C.K, ''Beni en çok üzen, polisin takip aşamasında bizi suça teşvik etmesi. Onlar zamanında yakalasaydı, suça teşvik edilmemiş olurduk'' dedi.

Sanık avukatları da savcının görüşüne katılmadıklarını bildirdiler. Avukatlar, suçsuz olduklarını ileri sürdükleri müvekkillerinin beraatlarını istediler.

Yargıç Ali Altınkaya, sanıklardan C.K. ve E.T'nin 3 yıl 4'er ay hapis ile 5'er bin YTL adli para cezasına; M.M.Y, F.D, M.P. ve E.C'nin ise 2 yıl 6'şar ay hapis ile 3'er bin YTL adli para cezasına çarptırıldığını açıkladı.

Altınkaya, sanıklar hakkında TCK'nın takdiri indirime ilişkin maddesinin uygulandığını da bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious