Çocuk katili İsrail yine iş başında!

Çocuk katili İsrail yine iş başında!.16811
  • Giriş : 28.04.2008 / 18:14:00

İsrail tanklarının Gazze Şeridi'nin kuzeyinde hedef aldıkları bir evde bir anne ve 4 çocuğu hayatını kaybetti. Filistinli bir gencin de öldüğü saldırıda 10 kişi de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail tanklarının Gazze Şeridi'nin kuzeyinde hedef aldıkları bir evde bir anne ve 4 çocuğu hayatını kaybetti. İslami Cihad üyesi iki kişinin de öldüğü saldırıda yaklaşık 20 Filistinli de yaralandı.

Hayatını kaybeden çocukların en büyüğünün 6 yaşında olduğu bildirildi. Ölen Filistinlilerin isimlerinin Hena (3), Salih (4), Rediyne (6) Musab (1) ve anneleri Hadra Ebu Mutak ile İslami Cihad üyeleri İbrahim Haccuc ve Eyyub Atallah (17) olduğu kaydedildi. Küçük çocukların cansız bedenleri Kemal Advan hastanesi morguna kaldırıldı.

Gazze'nin muhtelif yerlerinde anonslar yapılarak arabasında benzin olan vatandaşların olay mahalline gitmesi, yaralı ve ölülerin taşınmasına yardım etmesi istendi.

HAMAS: KATLİAMLAR SÜRERKEN ATEŞKES OLMAZ

Beyt Hanun'daki saldırı Hamas yetkililerin ateşkes teklifi için Mısır'da bulunduğu bir sırada düzenlendi. Saldırının ardından açıklama yapan Hamas sözcüsü Eymen Taha, 'Katliam ateşkes çabalarını sekteye uğratma amacı taşıyor" dedi.

Taha, "Bu katliam, Siyonistlerin ateşkes istemediğinin ve bu yoldaki çabaları kesintiye uğratmak istediğinin en açık kanıtıdır. Ayrıca işgal yönetimi, Gazze Şeridi'ne kanlı bir saldırı düzenlemek istediğini gizlemiyor." ifadelerini kullandı. Taha, bu saldırıya misilleme haklarının saklı olduğunu söyledi.

Saldırının ardından Gazze Şeridi'nden İsrail'e fırlatılan roketler ise can ya da mal kaybına yol açmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious