Çocuk tacizcilerine büyük darbe

Çocuk tacizcilerine büyük darbe.8774
  • Giriş : 26.07.2008 / 09:57:00

Amerika'nın ardından İngiltere'de "Avcıyı yakalama" hastası oldu. Programda tacizciler birer birer yakalanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çocuk tacizcilerinin yakalanmaları için kurulan tuzakların görüntülendiği tv programı To Catch a Predator (Avcıyı Avlamak) , Amerika’dan sonra şimdi de İngiltere’de büyük ilgiyle izleniyor.

Programda internet aracılığıyla ulaşılan çocuk tacizcileri, karşılarında 13-14 yaşlarında çocuklar varmış gibi kandırılıyor ve gizli kameraların yerleştirildiği bir eve davet ediliyor. Kolaylıkla tuzağa düşen tacizciler, kameralı eve gelip çocuklarla karşılaşmayı beklerken, program sunucusunun ani baskınıyla şaşkınlıktan ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Ardından polise haber veriliyor ve polis gelip suçluyu tutuklayan kadar geçen sürede, sunucu Often Hansen, tacizciye çeşitli sorular sorarak yaptığı şeyi itiraf ettiriyor, itiraz edenlere ise internet konuşmalarını ve görüntüleri belge olarak sunuyor.

Bugüne kadar kameralara yakalananların sayısı 280’i geçmiş durumda ve aralarında doktorlar, polis memurları, muhasebeciler, askerler, avukatlar bulunuyor. Program sırasında çeşitli trajik olaylar da yaşanıyor. Bir polis memurunun yakalanınca kendini silahıyla öldürmesi, bir tacizcinin 13 yaşındaki erkek çocuğun evine yanında 5 yaşındaki oğlunu da getirmesi gibi olaylar izleyenleri şoke eden görüntüler olarak kayıtlara geçti.

Programın yapımcıları ise ‘ bu giderek artan bir suç ve biz buna karşı bir şeyler yapmak istiyoruz ve bunu yaparken sorumluluğumuzun bilincindeyiz ’ şeklinde konuşuyorlar.

Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*