Çocuk tacizcisine 17.5 yıl hapis

  • Giriş : 11.03.2007 / 00:00:00

İzmir'de bir erkek çocuğuna “fiili livatada” bulunduğu öne sürülen otomobil tamircisi sanığa, 17 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'deki 6. Sanayi Sitesi'nde otomobil tamirciliği yapan evli ve 3 çocuk babası U.Ö'nün (46), aynı sanayi sitesinde bir oto elektrikçisinde çalışan S.A. (16) ile 2005'in Kasım ayında tanıştığı, otomobiliyle gezme ve kola ısmarlama teklifinde bulunduğu S.A'ya cinsel tacizde bulunup ilişkiye girdiği iddia edildi.

S.A'nın yaşadığı olayı anlattığı bir yakını, U.Ö'yü sözlü olarak uyardı. U.Ö'nün bu kişiye “Şeytana uydum. Bir daha böyle bir şey olmayacak” dediği ifade edildi.

Çalıştığı oto elektrikçisinden ayrılan S.A, düğünlerde müzik yapan bir gruba katıldı. U.Ö. ise telefonla tacizlerini sürdürdü. U.Ö, S.A'ya açtığı bir telefona çıkan arkadaşına buluşma teklif etti. Teklifi kabul eden S.A'nın arkadaşları U.Ö'yü darp edip, otomobilinde bulunan pompalı tüfeği polise teslim etti. Polise intikal eden olay, yargıya taşındı.

YARGILAMA

İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada, tutuklu sanık U.Ö, yargılama boyunca suçlamaları reddetti. U.Ö, savunmasında “Benden para istedi. Yardım ettim. O bana iftira attı” dedi.

S.A ise mahkemedeki ilk ifadesinde olayın cinsel tacizden ibaret kaldığını söylemesine karşın, yapılan gizli duruşmada mahkeme heyetine başından geçenleri anlattı. Yargılama sırasında S.A'nın 2 yıl önce de tecavüze uğradığı anlaşıldı.
Olayla ilgili hazırlanan adli tıp raporunda ise S.A'ya zorla fiili livatada bulunulup bulunulmadığının aradan geçen zaman nedeniyle anlaşılamadığı belirtildi. Çocuğun psikolojik yapısının da bozuk olduğu belirlendi.

S.A'nın arkadaşları da olayla ilgili mahkemede tanık olarak dinlendi.

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, U.Ö'ye çocuğa cinsel istismar suçundan 15 yıl hapis cezası verdi. Otomobilinde bulunan pompalı tüfekle “silahlı tehdit” suçunu işlediği kanaatine varan mahkeme heyeti, U.Ö'yü 2 yıl 6 ay da bu suçtan hapis cezasıyla cezalandırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious