Çocuk trafik polisleri iş başında

Çocuk trafik polisleri iş başında  	.19483
  • Giriş : 07.03.2008 / 12:42:00

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi'nin 9-13 yaşlarındaki üyeleri, Kızılay Kavşağı'nda trafiği yönetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi'nin üyeleri arasında yer alan ve son olarak 8 ay önce aynı kavşakta denetim yapan minikler, polis kıyafetleri ile görev yaptılar.

Başlangıçta şaşkın bakışlarla karşılaşan minik trafik polislerine alışan Başkentliler, ellerinde ''dur'' ve ''geç'' işaretleriyle görev yapan çocuklara ilgi gösterdi.

Bazı araçları durdurarak sürücülere ehliyet ve ruhsatlarını soran minikleri otomobiller kadar yayalar da uğraştırdı. Kimi yayaları kaldırımda beklemeleri konusunda bir türlü ikna edemeyen çocuk polisler, trafik ışığının yeşilden kırmızıya dönmesine rağmen geçmeye devam edenlere de söz geçiremedi. Yayalar, minik polislere gülümseyerek karşıdan karşıya geçişlerini sürdürdü.

Çocuk Meclisi idarecilerinden Neslihan Kalcı gözetiminde kavşakta görev yapan grup, en çok taksi şoförlerini şaşırttı. Uygulamanın ''şaka'' olduğunu zanneden taksi şoförleri, yanlarında eşlik eden kadın trafik polislerini görünce ikna oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Emniyet Müdürlüğünün ortak olarak yürüttüğü proje çerçevesindeki bu çalışmanın gelecek aylarda da süreceği ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious